Wpis z mikrobloga

#prawo #programowanie #prawaautorskie

Nie chcę tu iść na wojnę z pracodawcą ale jestem ciekaw jak temat wygląda od strony prawnej.

Jestem na stanowisku menedżerskim.
Wśród obowiązków mam monitorowanie opinii klientów o produktach oraz prowadzenie procesu mającego na celu analizę opinii w celu usprawnienia produktów oraz wykrywania produktów niebezpiecznych i wadliwych.

Wśród wymaganych umiejętności nie ma programowania.
Nie otrzymałem żadnego szkolenia od firmy w tym zakresie.

W ciągu ostatnich paru miesięcy nauczyłem się na tyle Pythona, JavaScript i SQL że proces zautomatyzowałem z wykorzystaniem dostępu API do Chat GPT.
Skrypt pobiera dane z bazy, analizuje, zapisuje wynika analizy, nadaje wartość rankingową, prezentuje wyniki w PowerBI

Czy taki kod wynikających z własnej inicjatywy i chęci rozwoju jest własnością moją czy pracodawcy? Umowa o pracę nie reguluje tego.
  • 9
  • Odpowiedz
W ciągu ostatnich paru miesięcy nauczyłem się na tyle Pythona, JavaScript i SQL że proces zautomatyzowałem z wykorzystaniem dostępu API do Chat GPT.

Skrypt pobiera dane z bazy, analizuje, zapisuje wynika analizy, nadaje wartość rankingową, prezentuje wyniki w PowerBI


@just_berti: a wasz IODO o tym wie i wyraził zgodę? ;)
  • Odpowiedz
@just_berti: co chcesz uzyskać? Jak chcesz używać takiego skryptu prywatnie to po prostu napisz go jeszcze raz, to pewnie nie jest rocket science
  • Odpowiedz
@just_berti Bełkot wygenerowany przez chatGPT ma charakterystyczną składnię, więc szykuj się na dyscyplinarkę jak ktoś kto się prywatnie nim bawił spojrzy na te wyniki analizy i pozna
  • Odpowiedz