Wpis z mikrobloga

Nie mogę spać. Budzę się w okolicy 1-2 ale idzie zasnąć, potem 3-4 i zaczyna się problem no i znowu przed 5 i już ciężko jest zasnąć.

I tak co noc #!$%@?. Jestem notorycznie zmęczona, wręcz wyczerpana. Mam dość. ()

#zalesie #spanie #bezsennosc
  • 102
  • Odpowiedz
@kitty-cat: ehh jakbym siebie słyszał rok temu... Z tym że jak do 2 się nie udało zasnąć to czułem że kortyzol mi wywalało na maksa i już wtedy wiedziałem że już nie dam rady zasnąć. I tak codziennie, regularnie ze 2 noce w tygodniu nieprzespane.

Wszystkie rady z komentarzy tutaj wtedy testowałem i nic nie pomagało. A najbardziej to się zawiodłem na tej metodzie wychodzenia od razu po wstaniu na zewnątrz
  • Odpowiedz
@kitty-cat: licz w kolko do 5, nie myśl o sprawach codziennych. jak do głowy przychodzi jakaś sprawa typu, pogruchałabym się z claudio_caniggia, to zaczynasz od razu liczenie do 5. I tak w kolko licz do 5. Ktoś tam pisał o innych sposobach (3k1m), tez warto wdrożyć. Telefon OFF. Jakas aktywnosc przed snem. Wietrzenie pokoju przed snem. leki na koncu. Psychiatra czy psycholog na samym koncu. I w kolko licz do 5.
  • Odpowiedz
@3k1m: @kitty-cat

Calkowita ciemnosc w pokoju

Maska do spania

Zatyczki do uszu

Medytacja przed snem

Odpowiednia temperatura w sypialni

Odpowiednia wilgotnosc w sypialni

Dobry materac, poduszka i kołdra

Brak innej osoby czy zwierzecia w lozku s ktorym spisz jak da rade

Budzenie sie i wstawanie o odpowiednich porach

Ostatni posilek tak 1-2h przed snem bo trawienie troche obniża jakość snu

Sikanie bezpośrednio przed snem (to uspokaja tez psychicznie)

Glicynian magnezu przed
  • Odpowiedz
xD powinieneś bana dostać za udzielanie takich szkodliwych porad


@SmakoszKotow: co jest w tym szkodliwego? chyba lepiej zacząć od dobrych nawyków niż od faszerowania się lekami?
  • Odpowiedz
@kitty-cat: Mi pomaga wariacja metody 4-7-8. Wariacja, ponieważ gdzieś przeczytałem, że pomaga dołożenie języka do podniebienia podczas jej wykonywania, ale teraz nigdzie nie potrafię tego znaleźć. Do tego zauważyłem, że najpierw muszę poleżeć na plecach przez kilka minut - dopiero wtedy mogę się obrócić na bok albo na brzuch. Jeżeli spróbuję zasnąć od leżenia w innej pozycji niż na plecach, nie ma szans, proces zasypiania będzie trwał wtedy godziny.
  • Odpowiedz
@kitty-cat: może ci spadać cukier w nocy i wybudzać cię adrenalina, która produkuje się w wyniku spadku cukru. Możesz spróbować zjeść jakieś węgle przed snem, może pomoże.
https://sleepdoctor.com/nutrition/should-you-eat-carbs-before-bed/#:~:text=Carbs%20help%20you%20feel%20sleepy,a%20regular%20sleep%2Dwake%20cycle.

Oczywiście najważniejsze w pierwszej kolejności są fundamenty:
- uregulowany zegar biologiczny, jak wstajesz o 12 to możesz mieć problem zasnąć o północy
- odpowiednia ilość słońca w ciągu dnia, najlepiej zaraz po przebudzeniu
- brak ruchu nie pomaga w spaniu, nie mówię o
  • Odpowiedz