Wpis z mikrobloga

@janusz_mustermann: Mój system na xp nie był poddawany upgradowi od wielu lat i działa bez zastrzeżeń więc nie zgodzę się z tobą. Siódemka także daje radę i nadmienię że z 10 także korzystam.Systemy antywirusowe są problematyczne ale bez pomocy technicznej dasz sobie radę.
  • Odpowiedz
@darbarian Troszkę nie zrozumiałeś co napisałem, więc chętnie jeszcze raz wytłumaczę.
Używanie takiego systemu legacy jakim jest windows XP, który z pewnością jest stabilny, jest bardzo niebezpieczne. Wynika to przede wszystkim z tego, że system jest znany od wielu lat, ma sporo dziur i od kilku nie dostaje łatek bezpieczeństwa.
To, że akurat u Ciebie wszystko działa dobrze nie zmienia faktu, że nadal jest to spacer po linie.

I żebym był jasno zrozumiany: jeśli ktoś lubi ryzyko to na swoją odpowiedzialność. Ja broń Boże nie zniechęcam do używania xp czy 7, jeśli ktoś robi to świadomie. Takich użytkowników jest mało.
  • Odpowiedz
@janusz_mustermann: Dziękuję za wytłumaczenie mi tego, lecz za starych czasów win98 lub xp czytałem na forach że programiści piszący wirusiki a przeważnie są to firmy anty wirusowe piszą je pod nowe systemy a nie stare. Mogę się mylić ale dziękuję za odpowiedź. Jak na razie systemy nie padły ale być może coś kiedyś je ugryzie. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
  • Odpowiedz