Wpis z mikrobloga

Hej mirasy z #olx mam pytanko w sprawie zwrotów. Moja żona sprzedała jakąś tanią rzecz i babka co to kupiła nie odebrała w terminie paczki, toteż ta jest w trakcie podróży powrotnej do mojej żony. I teraz ciekawa kwestia - babka chce dalej tą rzecz i pisze mojej żonie by ta nie odebrała paczki zwrotnej. Paczka ponoć trafi do magazynu inpostu i wtedy niby będzie można mailem przekierować paczkę spowrotem do kupującego. To tak się da? Kto za takie przekierowania i kolejne podróże paczki płaci? Kazałem żonie odebrać paczkę i nie bawić się w takie kombinacje, bo i tak kupująca dostanie pełny zwrot. Ale ciekawi mnie mimo wszystko co się dzieje z paczką nieodebraną przez sprzedającego i co w takiej sytuacji robi olx?
  • 9
  • Odpowiedz
W takiej faktycznie trafia na magazyn a tam chyba musza ją rok trzymać, co potem to nie wiem, ale jak to cos taniego to z ciekawości możesz się pobawić,
  • Odpowiedz
@Ranmus: gdyby tylko istniało coś takiego jak regulamin usług... oraz infolinia. Olej tę Karynę, Miras, bo pewnie OLX zwróci jej kasę. Wystaw jeszcze raz i niech kupi jeszcze raz, skoro tak jej zależy.
  • Odpowiedz
#!$%@?, odbiera zona z paczkomatu ten zwrot, nalepia nowa etykiete - a skad nowa? Wystaw to ponownie, podeslij babie linka i niech kupi ponownie. Nie da sie inaczej. Swieta to moze nie dala rady, bywa. Jak jest kontakt to tak zrob, niczym nie ryzykujecie.
  • Odpowiedz
  • 0
@UlanaGraszka: Nie będę dzownił przeciez o tej porze, a w regulaminie nie znalazłem informacji na temat takiej sytuacji. Skoro mnie do niego odsyłasz, to może po prostu wskaż pomocnie gdzie to jest konkretnie zapisane zamoast robić aluzję, że tego nie sprawdzilem.

@marsjanin2012 Nie widziałem co konkretnie kupująca pisała, ale ponoć z pretensjami, że nie dostała info, że paczka jest do odbioru i teraz nalega by żona tej paczki nie odebrała. Powiedziałem
  • Odpowiedz
@Ranmus: na bank by musiala placic, OLX placi za odeslanie (albo maja taka umowe ze nie musza) z powrotem a juz na 10000% inpost nie bedzie trzeciej trasy sponsorowal dla tej paczki. Jak rzecz malo chodliwa to spokojnie zrob jak napisalem, jak nie odbierze kolejny raz to do zablokowanych telefon i konto OLX i heja.
  • Odpowiedz
  • 0
Żeby nie bylo, w moim wątku nie chodzilo o to czy pójść kupujacej na rękę, bo o tym nie ma mowy, nie bedziemy kombinowac. Pytanie dotyczylo czy ktos mial taka sytuacjr, ze sprzedajacy nie odebral paczki zwrotnej i co sie dzieje z taka paczka dalej. Podejrzewalem, ze magazyn, ale to ze potem mozna za darmo gdzies ta paczkę przekierowac, to raczej bajki z mchu i paproci.
  • Odpowiedz
Paczka wraca nie do paczkomatu, ale na Twój adres podany w OLX.
Jak nie odbierzesz, to pomyśl jak to będzie wyglądało?
Odbierz paczkę i wystaw na nowo, proste.
  • Odpowiedz