Wpis z mikrobloga

widzicie głupie faceciki, wy się rozwijacie, uczycie, a wystarczy drzeć mordę i w końcu wyjdzie się na swoje. Zawsze kisnę jak jakaś femina twierdzi, że zatrudnianie kobiet na wysokich stanowiskach, niesie za sobą tyle dobrego ale nie mówi co konkretnie i na czym opiera te wnioski. W dodatku, zawsze chodzi o stanowiska managerskie, wiadomo.

#bekazlewactwa #feminizm #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #4konserwy
dobry-informatyg - widzicie głupie faceciki, wy się rozwijacie, uczycie, a wystarczy ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-4 o 12.31.54

Pobierz
  • 59
@Niebadzksieciem: jesteś troglodytą przez sposób w jaki myślisz o kobietach - nawet tu:

po co się starać, kształcić, podnosić kwalifikacje skoro i tak wie, ze zostanie przyjęta bo musi zostać przyjęta


nawet w takiej Polsce nie mamy 5 kobiet tylko 20mln, połowa pewnie aktywna zawodowo, 1/3 z tego w średnim wieku, 10% z tego z jakimiś tam kwalifikacjami, a pozycji w zarządach do obsadzenia pewnie parę tysięcy - to daje setki
nawet w takiej Polsce nie mamy 5 kobiet tylko 20mln, połowa pewnie aktywna zawodowo, 1/3 z tego w średnim wieku, 10% z tego z jakimiś tam kwalifikacjami, a pozycji w zarządach do obsadzenia pewnie parę tysięcy - to daje setki potencjalnych kandydatek na każdą rolę, a ty myślisz że już się nie trzeba starać no bo masz cipe XD


@conamirko: czyli skoro są kandydatki z kwalifikacjami, to po co dawać specjalny
hipokryzja na pełnej:


@hansschrodinger: ano. myślałem że definicja hipokryzji jest inna, ale wykop pokazał mi, że wystarczy opisać negatywne efekty jakiegoś podejścia i jak komuś się te negatywne efekty nie podobają, to znaczy że te efekty to moje zdanie na całkowicie inny temat i ze jest ono hipokryzją i byciem troglodytą.

No bo to nie upodlanie kobiet jest problemem, pokazanie zjawiska które upodla kobiety i opisanie jak to zjawisko to robi
@hansschrodinger: hm w sumie to masz rację - to faktycznie czyni ze mnie troglodytę, że założyłem że takie sytuacje mają miejsce bo kobiety są kobietami

No cóż, to tylko dowodzi, że sprawę należy uregulować prawnie - może z czasem dorośniemy do normalnego zachowania ¯\(ツ)/¯
@conamirko: no tak, bo ten problem wcale nie występuje w krajach które wprowadziły parytety i to zjawisko wcale nie zostało opisane i nazwane. Zjawisko "złotych spódniczek" nie istnieje. Nie ma problemu z tym, że jest za mało kobiet z kwalifikacjami na dane miejsca, a wszystkie artykuły (zarówno prasowe, jak i naukowe) które opisują zjawisko to eseje troglodytów.

Problem jest we mnie, że opisuje jak jest i do czego prowadzą parytety, a
Niebadzksieciem - @conamirko: no tak, bo ten problem wcale nie występuje w krajach kt...

źródło: images

Pobierz
może z czasem dorośniemy do normalnego zachowania ¯\(ツ)/¯


@conamirko: Normalnym zachowaniem jest patrzenie na umiejętności i kwalifikacje a nie na płeć. Więc by tak było zróbmy przepisy by rady nadzorcze składały się przynajmniej w XX% z przedstawicieli danej płci, nie patrząc na to czy wśród przedstawicieli danej płci jest wystarczająco osób z danymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Ustanawiając seksistowskie prawo zwalczymy seksizm, urra.
@conamirko: Załóżmy że jesteś właścicielem dużego biznesu i musisz mieć 440% kobiet w zarządzie bez względu na wszystko, co będzie prostsze:
1) Szukanie wymaganej ilości kobiet z danymi kwalifikacjami i płacenie kar lub zwalnianie mężczyzn w międzyczasie by spełnić wymagania.
2) Zrobić normalna radę nadzorczą bez patrzenia na połeć, jak dotąd, a potem dorzucić wymaganą ilość kobiet bez kwalifikacji na bezużyteczne stanowiska w radach nadzorczych utworzone tylko po to, by spełnić
ale te czasy miały takie minus że facet często lał przez poczucie nadmiaru władzy


@Linnior88: to teraz baby będą lać facetów przez te stanowiska dyrektorskie na dodatek przymusowo