Wpis z mikrobloga

W listopadzie 2022 roku kibice Wisły Kraków rzucali racę na murawę.
https://twitter.com/sz_janczyk/status/1590353828863684610
Dostali za ten mecz karę organizacji wyjazdów na rozgrywki w Pucharze Polski. W tej edycji Pucharu Polski Wisła była w każdym meczu gospodarzem więc nie mieli póki co kiedy odbyć kary.
Czy wg was kara powinna obowiązywać w finale czy nie? Bo jeśli nie to co to za kara. Byłaby dobra nauczka by takich akurat rzeczy nie robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kara pewnie zostanie zawieszona bo PZPN nie zarobi bo tam Jaruś już się rzuca że wtedy Wisła odda mecz walkowerem XD

#mecz #wislakrakow #pilkanozna
MrBeast - W listopadzie 2022 roku kibice Wisły Kraków rzucali racę na murawę. 
https:...

źródło: GKSuk0iW0AAzQoW

Pobierz
 • 25
 • Odpowiedz
@MrBeast: przecież to nie widzimisię Wisły, że nie odbyła jeszcze kary, tylko regulaminu rozgrywek - byli pierwsi losowani w meczach, gdzie grali z innymi drużynami z I ligi, a jako drużyna z niższego szczebla grali u siebie z Widzewem i Piastem. Poza tym jest mowa o zawieszeniu kary, a nie jej anulowaniu; jak w następnym sezonie trafią na powiedzmy Wieczystą, to nie będzie wyjazdu.
 • Odpowiedz
@MrBeast: PZPN zrobił precedens wpuszczając Lecha kilka lat temu, więc i Wisłe powinien wpuścić. Kara jest zawieszona a nie anulowana.
Swoją drogą, to cały ten bojkot kibicow Wisły zaczął się od śmierci typa w Radłowie. A tu grożą krakowskim kibicom łamaniem kości, które też różnie może się skończyć. Hipokryzja na wyzszym poziomie
 • Odpowiedz
@MrBeast: a co ma boleć? Finał rządzi się własnymi prawami, a kwestia gospodarza i gościa dotyczy tylko kwestii organizacyjnych, jak przydzielona szatnia czy pierwszeństwo w wyborze strojów. Nie wpływa na podział miejsc na trybunach, bo każdy klub dostaje taką samą pulę.

Brak możliwości zawieszania kary Wiśle, mimo precedensu Lecha, argumentujesz tym, że Lech część kary odbył, a Wisła nie. Z mojej strony padło stwierdzenie, że tej kary nie można było wymierzyć
 • Odpowiedz
@MrBeast: Zatem Wisla z racji zakazu uczestnictwa kibicow oddaje pule 10k biletów do Pogoni. Co pozwala usunac bufory bezpieczenstwa by finalnie wszystkie bilety trafily do Pogoni jako gospodarz, organizator finalu.
 • Odpowiedz
@MrBeast: Patologią to jest "bunt" tych wszystkich "kibiców", na czele z Legionistami, którzy bojkotują przyjmowanie kibiców Wisły, bo jakiś tam pseudokibic BKS Bielska-Białej, swoją drogą ojciec dwójki dzieci przejechał z 300 km, tylko po to, aby zaatakować uczestników turnieju piłkarskiego i wszyscy mają pretensje o to, że zginał i jeszcze prawdopodobnie dlatego, że sam się postrzelił racą. Kretyni kontra kretyni, hipokryzja do potęgi.Wszystko to przez nienawiść, bo Wisła jako jedna z
 • Odpowiedz
 • 1
@MrBeast: jeśli mieliby ją anulować tylko dlatego, że to finał to byłaby to pełna kompromitacja organu który ją wydał. Albo się wydaje lżejsze kary albo nie wydaje się ich wcale. Ewentualnie od razu z zastrzeżeniem, że na finał one nie obowiązują. Bo tak to będą jaja i kpiny z przepisów. Ale ja wiem jak to się skończy, pozwolą Wiśle przyjechać.
 • Odpowiedz
 • 0
@MrBeast: ja widzę, że połowa kary musi być odbyta tylko w przypadku kiedy o anulowanie/zawieszenie wnioskuje strona ukarana. Czyli jeśli np. PZPN wystąpi z wnioskiem a nie sama Wisła to wg tych przepisów będą mogli jej darować i nie będzie to sprzeczne z tym regulaminem.
 • Odpowiedz
 • 0
@pwone oczywiście że pozwolą bo już Kulesza napisał żeby Jarek się nie rzucał tylko pismo napisał to rozważa a nie straszy xD
 • Odpowiedz