Wpis z mikrobloga

@Ginzoginzowski: Metylofenidat (chyba dobrze napisałem) potocznie medikinet jest chyba najpopularniejszym lekiem na adhd zaraz po ritalinie i concercie, wszystkie działają w ten sam sposób zwiększają ilości neuroprzekaźników, takich jak dopamina i noradrenalina, w mózgu. Dzięki temu poprawiają one funkcjonowanie regionów mózgu odpowiedzialnych za kontrolę uwagi, impulsywność i emocje.Ale białko mózgu może zarastać, znam kilka osób co brały inne leki takie jak konaten u nich występowały zimne ręce kłopoty z krążeniem
  • Odpowiedz
@Ginzoginzowski: dzialanie to znajdz sobie w google, bedzie pewnie lepiej opisane z zasada dzialania i po co, itd. niż jak ja tu ci to opisze. W PL w praktyce jest Metylodfenidat dostepny, ew. import docelowy, ale to droga zabawa.
Jak masz problemy z rozpraszaniem sie, skaczesz po roznych tematach, zaczynasz setke rzeczy, a malo z nich konczysz to warto,itp. to warto, troche pomaga :-) latwiej tez sie troche wyciszyc jak
  • Odpowiedz
@Nosyrn na każdego medi działa inaczej, taki opis to można znaleźć w ulotce.

@Ginzoginzowski na każdego działa inaczej, ale w skrócie motywuje, podbija dopaminę, wycisza. Skutki uboczne to brak apetytu; nie do przeskoczenia, czasem problemy ze snem, bóle głowy. To w sumie nie lek bo nie leczą, a hamują objawy na jakiś czas. Bierzesz "kiedy chcesz" ale to zależy od osoby. Ja robię max 1 dnikww przerwy albo zmniejszam dawkę
  • Odpowiedz
@Ginzoginzowski leki na amfetaminie sa najlepsze ale zeby w polsce dostac musisz sie troche postarac. Reszta lekow to w sumie ciezko powiedziec bo na kazdego dzialaja inaczej. A czy warto je brac? Odpowiedz sobie samemu czy wolisz poprawic sobie zycie.
  • Odpowiedz