Wpis z mikrobloga

Chłop se przełożył profil aluminiowy niżej*, żeby mu nie przeszkadzał, dołożył pei i się czuje jakby nową drukarkę miał. ()

Przy okazji to jak zadbać o pei? Wiem żeby szpachelki nie używać, żeby myć przed wydrukiem, ale jeszcze jakieś zasady żeby jej nie zepsuć? Oryginalne szkło mi 2 lata wytrzymało nie dbając o nie w ogóle, to pewnie nie jest tak wytrzymałe :)


#druk3d #drukarki3d #atencyjnadrukarka
sirgorn - Chłop se przełożył profil aluminiowy niżej*, żeby mu nie przeszkadzał, doło...

źródło: srender

Pobierz
  • 7
  • 0
@bukszpryt: No taką szpachelkę tylko wydrukowaną kiedyś dostałem z jakąś duperelą co kupiłem, ale szybko wywaliłem, bo po szkle to mogłem metalową jeździć i nic, a ta szybko się stępiła - może taka kupna będzie lepsza

a myślałem o Mercury One, ale to dopiero jak w przyszłości kupiłbym drugą drukarkę, bo boje się, że rozłożę drukarkę i się okażę ze jednej rzeczy zapomniałem albo nie pasuje i będę miał zonka.
jakieś zasady żeby jej nie zepsuć?


@sirgorn: to chyba teksturowane PEI, przemywasz alkoholem przed drukiem i na takiej nigdy nie musialem uzywac szpachelki, wystarczylo poczekac az sie schlodzi i samo sie odklejalo ewentualnie czasem wygiac blache (wyglada na magnetyczna zdejmowana).

tutaj zobacz ktore materialy mozna drukowac bezposrednio, ktore na warstwie kleju a ktorych nie drukowac na takim stole: https://help.prusa3d.com/materials
  • 1
@JestemKaspi: tak, teksturowane pei i aktualnie petg drukuje się aż miło, wczoraj miałem problem z tpu - ale chyba mokre i chyba muszę od nowa przejsć kalibracje od ellis, ale to weekendzik. Ah to życie enderowców, ciągle coś

O dzięki za linka, na pewno się przyda! ()
@sirgorn: bardzo ładnie jak na endera (choć nie wiem czemu tą belkę do przodu wysuneło, zamiast nadal być pomiędzy pionowymi słupami?), ale weź i zrób z tego corexy jak człowiek cywilizowany, a nie, że nadal jak suwnica w porcie ;)
  • 0
@hrumque: bo jej nie przycinałem - ona oryginalnie "stoi" na 4020 (tam gdzie te zaślepki do góry są) więc jest 4cm szersza niż te pionowe slupki, do tego ma swoje dziury na śruby, wiec można ją mocno przymocować za pomocą t-nutów

w corexy (merc.one mod mam na oku) się będę bawił jak kiedyś kupię drugą zabawkę, bo jestem niemal przekonany, że czegoś zapomnę wydrukować, albo coś nie spasuje i będę miał