Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot miruny. Od zera do klasy średniej. I to w kilka lat. W wieku 29 lat doszedłem w końcu do jakoś wyglądających zarobków. Więc #chwalesie

Jestem doktorantem w Muzeum i Instytucie Zoologii Polskiej Akademii Nauk i właśnie dostałem pierwszą wypłatę stypendium po podwyżce po udanej ocenie śródokresowej po dwóch latach kształcenia w szkole doktorskiej. To oznacza że moje zarobki wzrosły z 37% (2100zł) pensji profesora na 57% co daje kwotę widoczną poniżej na kolejne 2 lata co miesiąc. Do tego już jest doliczona 30% podwyżka jaką dostała oświata, więc w porę mi się udało.


#finanse #pieniadze #zarobki #pracbaza #studbaza #doktorat
ruda_stuleja - Pijcie ze mną kompot miruny. Od zera do klasy średniej. I to w kilka l...

źródło: temp_file941178360815871264

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Szakuniec za podejscie do zycia. Serio - bez ironii. Kasa szalu nie robi ale nie kasa jest najwazniejsza. Co z tego ze przez 3 lata bedziesz zarabial 10k w robocie ktorej nienawidzisz?
Lepiej zarabiac mniej ale w robocie do ktorej sie przyjemnie chodzi.

Ja mam prace ktora lubie od zawsze (prawie 20 lat w zawodzie :P) I ma ona 2 "tryby"
w jednym jest wyplata +/-6 w drugim +/-12. Na
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Gratulacje, Polska potrzebuje takich jak ty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) A tak serio no jest #!$%@? ale przynajmniej lubisz to co robisz to mega ważne. Ja nie miałem tyle odwagi żeby robić to co lubię bo niestety odziedziczyłem gówno xd Jak wbijesz profesora i będziesz popularyzował naukę to powinno dać się
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan
Teraz to już głupio rzucić będąc ponad w połowie drogi.

@gorzki99
Bywały momenty że człowiek myślał żeby jebnąć tym w piździec i pójść do byle biedry czy żabki. Tam przynajmniej stałe godziny, 2 razy większa kasa i spokój, a nie stresy że się to człowiekowi po nocach śni czasem.

@FedoraTyrone
Nie ukrywam że miałem giga farta. Aktualnie jesteśmy nawet w trakcie przeprowadzki do większego domu. Na dobrą sprawę to gdyby nagle
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: fajnie, że masz zajawkę ale strasznie przykro widzieć takie drobne. Czy myślałeś o monetyzacji tej pasji? Jakiś kanał na YT o pracy instytutu czy badań nad wilkami etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@xyzak
Raz w terenie robiliśmy z GoPro na łbach. Podobno mojego #!$%@? podczas chodzenia po lesie słuchało się jak dobrego standupu. Były pomysły żeby ze mnie robić jakoś bardziej klauna w necie, ale temat ucichł, a ja sam jestem zbyt leniwy i glupi chyba żeby samemu to ogarnąć. Nie bardzo umiem sobie to wyobrazić poza tym. To trzeba być mądrym żeby mieć o czym merytorycznie mówić. A ja? No średnio, wolę sobie
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja Rozumiem twoje podejście, ale w pewnym momencie należy pogodzić się ze stratą poniesionych kosztów i powiedzieć jasno, że źle się zainwestowało własne zasoby, a jedyne wyjście to odcięcie się ostatecznie od strat - tzw. efekt Concorde albo pułapka utopionych kosztów.

https://mozgowiec.com/pulapka-utopionych-kosztow/

Żyjesz w Polsce kolego i jednak tu trzeba mieć zawód gdzie się zarabia, a pasje są na drugim miejscu jak już byt zapewniony.

Doskonale znasz realia cen obecne. Myślałeś jak
TytanowyLucjan - @rudastuleja Rozumiem twoje podejście, ale w pewnym momencie należy ...

źródło: 1db8623a469b42168f21e304a4e4b939

Pobierz
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: a nikt u Ciebie w grupie nie składał grantów? Albo w instytucie? Na pewno byłbyś w stanie ogarnąć taki wniosek i to nawet skutecznie, tylko przede wszystkim znajdź kogoś kto mógłby Ci pokazać skuteczną aplikację i zobaczyłbyś o co tam kaman. Nawet takie Preludium byłoby spoko, a akurat w czerwcu jest deadline, to spokojnie byś ogarnął do tego czasu.

nie chciałem nikogo poniżać, przepraszam jeśli tak to zabrzmiało.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan
Starty dziewczyny nie przewiduję mimo wszystko. Ojciec. No cóż 75 lat ma. Ale trzyma się wyjątkowo dobrze. Jakby miał 60.

Myślałem o tym jak dostawałem 2100. No musiałbym zacząć dorabiać. Gdziekolwiek. Pytanie czy utrzymałbym doktorat?

Jesli chodzi o granty jest dupa. Nie umiem i nie lubię zebrać. Finansowanie badań mam akurat zapewnione. Aktualnie kończy się etap zbierania materiału. Do analiz sprzęt mam. Z resztą moje badania można robić gdziekolwiek bo to
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Gratuluję. Rób doktorat, obroń się, ale równocześnie znajdź jakąś normalnie opłacaną dziedzinę i zdobywaj doświadczenie w tamtym kierunku. Pasja i nauka to wspaniała rzecz, ale pasją nie da się opłacić rachunków czy kupić jedzenia.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja Wiesz... Jeden gość dałby sobie kiedyś uciąć za kobietę rękę... ¯\(ツ)/¯

Szanuję, że oddajesz się pasji i znalazłeś w tym szczęście, ale tu naprawdę trzeba myśleć o przyszłości, bo z wiekiem coraz mniej będzie ci się chciało zmieniać pracę czy cokolwiek innego w życiu.

Poleganie na dziewczynie i jej zarobkach jest tak samo niebezpieczne jak zostawanie przez kobietę długo w domu po urodzeniu dziecka i marnowanie czasu na utrzymywanie aktualności na
  • Odpowiedz
Bywały momenty że człowiek myślał żeby jebnąć tym w piździec i pójść do byle biedry czy żabki. Tam przynajmniej stałe godziny, 2 razy większa kasa i spokój, a nie stresy że się to człowiekowi po nocach śni czasem.


@ruda_stuleja: No to jeszcze raz:

Jasne idz se do zabki - stale godziny i latwiej. Za 5 lat wpadniesz w alkoholizm bo do roboty bedziesz chodzil z przymusu. Miras ja mam prawie 20
  • Odpowiedz
  • 1
@kimunyest95:
Nie wiem czy nadaję się do czegokolwiek innego to najgorsze XD

@Domowik
Magistry są 2. Jeden z Biologii a drugi z ochrony środowiska. W tym drugim już kasa jest, stała, pewna i nienajgorsza. A z doktorem powinno być tylko lepiej.

@Tytanowy_Lucjan
Nie wiem szczerze z czym się chce związać. Doktorat pokazał mi że nauka od środka to ciężkie gówno. Stres 24/7, czasem nadludzki #!$%@?, perspektywy średnie no i ten system
  • Odpowiedz