Wpis z mikrobloga

@Lethaliity o to to. Z ciekawości wszedłem na webinar od JustJoinIT i większych głupot nie słyszałem. Jak zapytałem się czy dają pracę po skończeniu ich śmiesznych kursów to dali mi bana na chacie XD
Ofc 10k na rękę po ich bootcampie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@damienbudzik: jak nie Hindusi, jak nie AI, jak nie low/code, jak nie bootcampy tak studenci #!$%@?Ą nam branże i zniszczą nasze ELDORADO

Powinna być w Polsce płatna LICENCJA na studiowanie informatyki wydawana np: max 5000 - 10 000 osobom rocznie na studiowanie informatyki (koszt licencji 21 370zł). Możliwość studiowania infy tylko na najlepszych uczelniach typu UJ, AGH, PWr, PW, UW (tak żeby trzeba było zapłacić licencje oraz mieć te 90% z
  • Odpowiedz
@Reretos: Tak co do zasady to @Lethaliity ma zuepłna racje, nie mam pojecia skad sie wzielo ze IT to tylko java developer czy inny klepacz. Przeciez w toku studiow informatycznych przechodzisz przez (tak z grubsza):
-Architekture
-Jakis Assembler/C, C++/C#/java czy inne obiekty
-Symulacje, do tego simulinki czy inne spice)
-Embedded i uC
-FPGA
-DSP
-Bazy danych
-Technika cyfrowa
-Kodeki/kodowania
-Sieci

No nie ma bootcampu co ogarnia tyle tematow, a ze IT
  • Odpowiedz
@Reretos: oczywiście. Co więcej, to co teraz marketingowo szumnie nazywa się „AI”, nie zastąpi inżynierów przez najbliższe 20 lat. Za 5 lat, może uda się generować na tyle „czystego” kodu, że bootcampy zaczną robić zamiast z „programowania” z promptingu.
  • Odpowiedz
@Lethaliity: nie mam ani bootcampa ani studiow IT a obu tych gagatkow odpulam na rozmowach rekrutacyjnych (czesc techniczna). Wrecz bootcampowicz ma plus na starcie wzgledem studenta IT, bo wiadomo ze bedzie skory ZA PIEH DA LAĆ, a ten drugi mysli ze jest drugim Torvaldsem czy Rossum bo przepisal prompt w C z tablicy ktory profesor naskrobal na kolanie w 1985 xD
  • Odpowiedz