Wpis z mikrobloga

Chyba ósemka mi się aktywowała ;/
Teraz tak, różne gabinety mają różne ceny od 400 do 900, plus pewnie niewiadomo czy to nie będzie bardziej zabieg operacyjny z rozcinaniem dziąsła? Jak się w tym połapać, bo pewnie od 7-8 będę dzwonił, a nie za bardzo wiem co teraz mam umawiać? Czy to bardziej zwykła wizyta, czy już jakaś wizyta ambulatoryjna

Ukryszył mi się wczoraj wieczorem w niewielkiej części ząb siódmy na dole, no i teraz czuje rozciąganie, pieczenie no i dyskomfort/obrzęk w tamtym miejscu który się nasilił. Rozumiem że stan zapalny się zwiększa. Tak to u mnie wygląda na zdjęciu. Ta ósemka wygląda jakby była na powierzchni ale jak patrzę przez jamę ustną to nic nie widzę, czyli co - jak się obróci i jakoś wywali siódemkę i sama wyjdzie to nie będę cięty, a jak nie to będę cięty? ()

Ogólnie chodzi mi o to, czy należy brać przeciwbólowe bo to samo się ogarnie, czy się szykować na operację bo się nei ogarnie xD
#stomatologia #zeby #osemkacwel
interpenetrate - Chyba ósemka mi się aktywowała ;/ 
Teraz tak, różne gabinety mają ró...

źródło: 20240403_044211

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@MadIen: tzn. ale było Ci widać normalnie tą ósemkę, czy nie było jak u mnie? No i czy ona bolała Cię już, i ileś z tym tak chodziłaś czy u Ciebie przebiegło to inaczej? Z tego co wiem różnią się też w zabiegu górne i dolne przypadki ósemek
  • Odpowiedz
@interpenetrate: tu będzie chirurgiczna ekstrakcja, trzeba będzie odslonić tego zęba i go wydłubać w kawałkach najpewniej. Umawiaj się na to.

7 obok tej 8 Ci się ukruszyła? Niedobrze, trzeba zrobić punktówkę albo cbct i ocenić czy jest co ratować.
  • Odpowiedz
@interpenetrate ekstrakcja ósemki to nie operacja tylko zabieg ze znieczuleniem miejscowym. W zależności od umiejętności chirurga szczękowego (bo zwykły dentysta nie ma uprawnień na takie ekstrakcje) może trwać od 10 min nawet do godziny. Po zabiegu powinieneś dostać receptę na antybiotyk i zalecenie żeby w razie bólu brać leki przeciwbólowe. Jeśli załażą ci szwy nierozpuszczalne to za około 2 tygodznie na zdjęcie szwów cię umówią i kontrolę czy się dobrze goi. Po
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Do usunięcia, jak Ci zacznie napierać mocniej na 7 i porobi jakiś shit to i ją stracić można xD Sam zabieg raczej nie jest skomplikowany, miałem podobne ułożenie, no ale to chirurg oceni. Mi gość ogarnął taki przypadek w 15 min, byłem prywatnie.
  • Odpowiedz
Do usunięcia, jak Ci zacznie napierać mocniej na 7 i porobi jakiś shit to i ją stracić można xD Sam zabieg raczej nie jest skomplikowany, miałem podobne ułożenie, no ale to chirurg oceni. Mi gość ogarnął taki przypadek w 15 min, byłem prywatnie.


@majsterheniu: takie coś szybko postępuje? Ile mam czasu bo jak dzwonię to terminy prywatnie to 2 tygodnie
Prywatnie ile dałeś?
  • Odpowiedz
@Hadolf_Itler: miesiąc. Ale to było kilka lat temu
@MakaronowyStwor ja przy zapaleniu poszłam w pierwsze miejsce z napisem STOMATOLOGIA jakie zobaczyłam. Dostałam leki, mieli umowę z NFZ i od razu dostałam skierowanie na RTG i zapisali mnie na ekstrakcję.

Niedługo będę się umawiać się usuwanie kolejnych ósemek, też na fundusz, mogę dać znać jak to wygląda. Ale myślę, że po prostu się dzwoni do przychodni i umawia, a na samą wizytę
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Miałem takie podobne dwie na dole. Pierwsza rwana metodą na rympał. Druga "w kawałkach". Pierwszy przypadek skończył się niestety poważnymi komplikacjami i mocnymi antybiotykami. Drugi stosunkowo bezproblemowy, aczkolwiek zabieg trwał prawie godzinę. Strasznie się lekarz namęczył. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sejlormon Bzdura. Każdy dentysta ma do tego uprawnienia i najczęściej robią to chirurdzy stomatologiczni, a nie szczękowo-twarzowi. Może równie dobrze robić to zwykły dentysta jeśli się szkolił w tym kierunku
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Słuchaj, mam takie pytanie. Okazało się że patrzyłem w odwróceniu na zdjęcie. Bolało mnie po mojej prawej stronie, i patrząc na ósemkę na zdjęciu po prawej stronie myślałem że to ona. Jest po lewej, tam mnie nic nie bolało. Oczywiście korzystając z okazji zostawiłem terminy operacji żeby to usunąć.

Po prawej stronie, faktycznie, lekko ukruszyła się szóstka, ale dentystka mówiła, że nie ma tam nic takiego żeby było co robić,
  • Odpowiedz