Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem czemu producenci słuchawek mają problem ze zrobieniem ich w większośvi np z aluminium jako mocniejszego niż plastik za te kilkaset złotych skoro metal jest tani i takie narzędzie jak czajnik np kupuje się za grosze w 100% z metalu.
O ile wzrosłaby cena? Całe 50zł?
  • 16
  • 0
@bardzomalyczlowiek: właśnie niedawno kupiłe soundcory q45 i mają duży pałąk(serio duży bo na najmniejszych ustawieniach są lekko za duże na moją głowę) cały ze szlifowanego aluminium. Deklarowacja jest do 15 metrów zasięgu ale wychodziłem na 15 i idealnie słyszałem, nawet jak schodziłem na piętro przez strop i kilka ścian słyszałem bez zakłóceń.
@mk321 Bo mogę zapłacić 50zł żeby wytrzymały 5 lat a nie rok? Co to za argument że jest zimny
  • 0
@bardzomalyczlowiek: ale powiem ci że denerwuje co jakiś czas trzeszczenie plastiku, nie wiem czy z metalem nie byłoby podobnie ale przynajmniej bym się nie bał że pęknie.v
@mk321: a jeszcze jedno. nie wydanie 50zł więcej to nie jest oszczędzenie ani zarobienie. Nie można policzyć 50zł razy milion bo to są pieniądze których nie zarobią
@Uuroboros też mam soundcory q45 i powiem tak: za ten pieniądz to bardzo dobre słuchawki, trochę jednak brakuje mi możliwości wymiany nauszników na ciutke większe i materiałowe
@Uuroboros no ja mam całkiem duża głowę, po za tym jestem przyzwyczajony do posiadania lekkiego luzu między uszami a nausznikami, w tych słuchawkach szybko mi się ucho poci xD

Ale dźwięk mają całkiem dobry za ten hajs
slowo klucz: waga


@Zulf: można użyć stopów magnezowych, które mają gęstość zbliżoną do plastiku, ale nie o to chodzi

@Uuroboros z pomocą przychodzi odpowiedź z Reddita

Plastic is a good material for headphones. It is durable and light. It can spring back from shallow drops without bending out of shape. It is easy to manufacture and mold to very high precision. If the headphones are wireless it doesn’t interfere with the