Wpis z mikrobloga

#przegryw #pomoc

Mam problem, otóż przez ostatni czas zdałem sobie, że jestem dość akustycznym człowiekiem. Mam 28 lat, mieszkam z rodzicami i pracuje na produkcji.
Nadomiar tego mam zadłużenie w chwilówkach na ok. 5000zl.

Nie dorzucam się do mieszkania czy jedzenia, bo po prostu mnie nie stać próbuje splacic zadłużenia.

Zarabiam 3800netto - kołchoz 3 zmianowy.

Ostatnio doszło do mnie, że jestem #przegryw ludzie w moim wieku mają śluby, domy, dzieci, walczą o posadę w firmie, rozwój. A ja idę do pracy, wracam, leżę i pisze głupoty w internecie, oglądam YouTube lub tiktok.
Palę papierosy, dość dużo - ojciec mi daje na szlugi.

Zacząłem czytać co ja wypisuje na tym portalu, to mam zamiar usunąć konto, wstyd mega. Chodzę do psychiatry - daremnie.

Chciałbym się Was doradzić i przeprosić za moje zachowanie.

Co powinienem na początku zrobić ze swoim życiem? Macie jakiś pomysł "roadmap life"?

Chciałbym się was doradzić i usunąć konto, aby moje bzdury zniknęły.
  • 13
  • Odpowiedz
mieszkasz z rodzicami wiec nie masz duzych wydatków. splac asap zadłużenie, jak nie masz dużo w głowie to jedź za granice do pracy, bo poziom zycia robola jest duzy wyzszy.
  • Odpowiedz
@Dzonsin: uwierz mi, większość użytkowników tego portalu cie nawet nie kojarzy, konta usuwać nie musisz.

Jeśli chcesz zmiany, to pomyśl sobie co lubisz w życiu robić i zacznij się edukować w tym kierunku, może masz skończone jakieś technikum albo zawodówkę? Niestety nauka nie kończy się po skończeniu szkoły, trzeba się dalej uczyć żeby coś osiągnąć
  • Odpowiedz
@Dzonsin: jakis sport, popraw kondycję jak jest mierna. Sam sport też daje przyjemność i satysfakcję. Poucz się czegoś (języki, jakieś majsterkowanie?), poszerzaj kwalifikacje (kursy itepe). Jak masz jakieś ciągoty do robienia kariery oczywiście.

Tu był kiedyś wykopek (co prawda nie był akustyczny, ale zawodowo dość blisko) co bodajże programował czy coś tam, ale bardzo się interesował nożami itd. No więc stwierdził któregoś razu, że będzie to ile noże i tak sobie
  • Odpowiedz