Wpis z mikrobloga

@haha123 grubo, tydzień temu było lekko ponad 1000.
Ale z tych 900 jak się odejmie duplikaty, bo jak jedna firma potrzebuje jednego programisty, a przez dziwne algorytmy just joint it promuje to ogłoszenie w każdej miejscowości, to wtedy licznik traktuje każde ogłoszenie z każdego miasta jako osobne. Przez co jedno realne ogłoszenia = 15 ogłoszeń w just join IT xDDDDD
  • Odpowiedz
a rynku niesamowita bieda. Na justjoinit Java zawsze miała tak 2k - 2.5k ogłoszeń.


Dzisiaj wchodzę a tam 900 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To samo z resztą js.


@haha123: 1-2 lata temu nie mogliśmy znaleźć programistów do pracy. Teraz praktycznie sami seniorzy wpadają min. 10lat expa + studia techniczne na (Java/Kotlin). Dlatego wszyscy co mają mniej niż 8 lat praktycznie automatycznie odpadają i to nie przez
  • Odpowiedz
na rynku niesamowita bieda. Na justjoinit Java zawsze miała tak 2k - 2.5k ogłoszeń.


Dzisiaj wchodzę a tam 900 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To samo z resztą js.


@haha123: a jeszcze dodam, że u nas jest plan aby gorszych deweloperów wyrzucać na rzecz tych lepszych co przychodzą.
  • Odpowiedz
a jeszcze dodam, że u nas jest plan aby gorszych deweloperów wyrzucać na rzecz tych lepszych co przychodzą


@acpiorundc: A to ktoś wyrzucił tych lepszych i teraz wy ich przyjmujecie, czy macie gorszych tak naprawdę beznadziejnych, że jest tylu lepszych od nich?
  • Odpowiedz
Dlatego wszyscy co mają mniej niż 8 lat praktycznie automatycznie odpadają i to nie przez to, że są słabi.


@acpiorundc: zaraz przyjdą bojownicy z wykopu "trzeba być chyba debilem albo bootkampowcem by mieć problem ze znalezieniem pracy, ja dla sportu poszedłem na 3 rozmowy i miałem 3 oferty z podwyżką więc kryzysu IT nie ma!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wtedy licznik traktuje każde ogłoszenie
  • Odpowiedz
czy macie gorszych tak naprawdę beznadziejnych, że jest tylu lepszych od nich?


@Icouldbeyourmom: 1-2 lata temu nie było nikogo na rynku więc zatrudnialiśmy trochę na siłę. Część z nich była zatrudniona trochę aby pchać projekty. To nie była moja decyzja aby ich zatrudniać. Do teraz to się mści, że część projektów jest źle zrobiona. Teraz jest okazja aby tych słabszych, co nie dowożą zwolnić. Na rynku sporo pojawia się niezłych
  • Odpowiedz
jesteś pewny? Jak to sprawdziłeś? Wydawało mi się że jak zaznaczysz cała Polska albo remote to jedno ogloszenie było tylko raz.


@NieBendePrasowac: weź sobie jakąś niszową tech np. Ruby jak weźmiesz całą Polskę to masz 13 ofert a na liczniku 41. Bo sumują duplikaty z różnych miast.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac tak jestem pewny, justjoinit to typowe cwaniaczki, więc ich strona to wielki scam. Pan powyżej wyjaśnił temat a ja to też zweryfikowałem.
Praktycznie liczbę ofert można podzielić na 3 lub 4 i wtedy mamy realna liczbę zgłoszeń na danego pracownika. Czyli dla Javy to jest około 300 realnych ogłoszeń
  • Odpowiedz
Dlatego wszyscy co mają mniej niż 8 lat praktycznie automatycznie odpadają i to nie przez to, że są słabi. Potencjał w nich jest. Tylko dlatego, że lepiej zatrudnić osobę z większym expem.


@acpiorundc: Mam tag programista15k na czarnej liście, ze względu na trolli i płaczących juniorków, czasem tylko przeglądam wpisy. To co opisujesz nie ma żadnego sensu. Poziom IT w Polsce jest #!$%@?, wiele projektów nie ma nawet wymogu SLA,
  • Odpowiedz
Poziom IT w Polsce jest #!$%@?, wiele projektów nie ma nawet wymogu SLA, poziom testów to unity, które są whiteboxami i testują detale implementacyjne. Kontraktowanie przerzucają na polske #!$%@? projekty z zachodu, a Polacy myślą, że są dobrymi specjalistami. W tym samym czasie faangowe firmy wolą otworzyć biuro w Niemczech i płacić dwa razy więcej głupszym Niemcom. XD Bawi mnie zawsze argument doświadczenia, o ile wytwory jak senior z 3 latami doświadczenia
  • Odpowiedz
otworzyć biuro w Niemczech i płacić dwa razy więcej głupszym Niemcom.


@RapIArbuzy: ja dodam jeszcze, że teraz trochę przez przypadek współpracuję z Niemcami (półpośrednio). Akurat ci, z którymi współpracuję są naprawdę bardzo dobrzy. Bardzo dużo się nauczyłem od nich. Pomimo tego, że poprawiam też im kod itd. ale bardzo mocny trzymają poziom. W PL ze świecą takich ludzi szukać.
  • Odpowiedz