Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #inwestycje

Po 3 miesiącach dogadywania udało mi się umówić na jakąś konkretną cenę z gościem na sprzedaż ziemi. 0,6ha, plan zagospodarowania produkcyjno-usługowy, z tego co mi wiadomo, to można budować bez odralniania (a nawet jeśli, to klasa IVB, odrolnienie nie jest drogie). 30m od drogi krajowej, dojazd drogą publiczną (dziurawa, ale jest), 2km od miasta powiatowego i 6km od węzła planowanej dopiero drogi S11 (oddanie w 2027 roku). Wszystkie media w promieniu 30m od działki, obok są już postawione hale. Granica (póki co) - z jednej strony droga, z drugiej linia kolejowa, z trzeciej hala produkcyjna, z czwartej pole uprawne (też z planem zagospodarowania, ale póki co uprawiane). Brak na działce żadnych słupów energetycznych etc.

Cena na jaką się dogadałem to 310k. Woj. Opolskie. Dobra cena jak za taki grunt?

#pytanie #pytaniedoeksperta #dzialka #przemysl #pracbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • 5
@sudosu-: Chcę budować halę około 400m2 produkcyjną i mieć w razie czego miejsce, żeby kiedyś dobudować jeszcze ze 200, albo jakiś magazyn. Jeśli w jakimś sensownym czasie nie zagospodaruję całej tej działki, to 50% na moje potrzeby, a resztę oddzielić i sprzedać pod coś. Mam aktualnie już halę 300m2, tylko że starą i z niezbyt pasującym mi MPZP (usługi/rzemiosło, ale ciche), a zajmuję się produkcją w stali.
  • Odpowiedz
  • 6
@PanieAreczku: Aktualnie, to drobnicę z metalu - małą architekturę, typu stojaki na rowery, słupki, ławki stalowe, etc. Do tego trochę elementów mebli w stylu loft, ogólnie idę w elementy lakierowane, bo mam swoją lakiernię proszkową. Działka jest właśnie po to, żeby trochę iść do przodu, a nie produkować najprostszych rzeczy, w których można zostać łatwo zastąpionym tańszym dostawcą
  • Odpowiedz
  • 0
@macieyy: Dzięki! :D

@PanieAreczku Taki jest plan jak będzie nowa hala - przęsła, bramy i furtki mogą leżeć pod chmurką, jak są już ocynkowane i pomalowane i czekać na swojego klienta. Aktualnie klepiemy tylko słupki ogrodzeniowe, bo na to nie trzeba dużego miejsca do składowania (robimy małe partie po 100-200szt i na bieżąco sprzedajemy), a ogrodzenia po solidnym strzale w dupę (ceny stali 2020-2023 sprawiły, że Polacy pokochali ogrodzenia
  • Odpowiedz