Wpis z mikrobloga

Wytłumaczyłby ktoś łopatologicznie o co chodzi z tym #git

Tylko jest takie pytanie włączam git i widzę wiersz poleceń, narzędzie tekstowe nie ma żadnego gui itd.

Po co ja mam wrzucać kod do tego jak mogę odrazu na GitHub?

Załóżmy stworzyłem jakiś prosty program amatorski , to jest sens używać tego programu?

#github #git #programowanie #programista15k #pracait
  • 18
  • Odpowiedz
@adreno420: git cli służy właśnie m.in. do 'wrzucania' na github. Ale także pozwala na wykonywanie innych zadań związanych z repo, których Twoje IDE np. nie pozwala robić.
  • Odpowiedz
@adreno420: Możesz wrzucić kod bezpośrednio na github, tyle że to się nie skaluje do więcej niż 1 programisty. Używanie gita, zapewnia ci synchronizacje np. wtedy kiedy 2 osoby zmienią ten sam plik w tym samym czasie
  • Odpowiedz
@adreno420: nauka gita to trzy godziny max. Możesz się bawić naokoło żeby uniknąć tej nauki, ale stracisz na tym o wiele więcej czasu.

Interfejs graficzny jest w niemal każdym IDE, ale nie umiejąc korzystać z konsoli nie będziesz rozumiał co robią te guziki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Majkel2008 posłuchaj majkel czy jak ci tam po to się pytam specjalistów w temacie żeby mi polecili kogoś sprawdzonego a nie pierwszego lepszego, może znają jakiegoś bloggera it co spoko tłumaczy
  • Odpowiedz