Wpis z mikrobloga

@banannq: SATA to port przeznaczony do komunikacji z dyskami a nie kart rozszerzeń do tego słuzy w laptopie PCIMCIA lub ExpressCard. Jedyne do czego by można było jeszcze wykorzystać ta zatoke to zrobienie "sledzia" z portem eSATA. Kiedyś niektórzy producenci umozliwiali wykorzystanie zatoki jako miejsce na dodatkowy akumulator. W skrócie jeśli producent nie umiescił żadnego rozwiazania oprócz SATA lub PATA to nie :)
@takelbery: Właśnie tak mi się wydaje - nie mogłem znaleźć jednoznacznej informacji że jest to niemożliwe, a ktoś kiedyś itp. widział. W ramach ciekawości będę się rozglądał za czymś takim. Bardziej chodzi mi o wykorzystanie przestrzeni po napędzie optycznym który jest mi zbędny niż o brak portów, dodatkowy dysk mi niepotrzebny. Może poprostu zwykłego huba przerobić, wsadzić w obudowę napędu i podpiąć do usb na płycie? #rozkminy
@takelbery: od chciejstwa. Jak nie będzie łatwego dostępu do złączy istniejacych portów usb, to raczej nie będzie mi się chciało rozbierać obudowy, chyba że przy okazji innych okoliczności.
pytales sie jak to ie nazywa to odpowiadam


@Dr_Pociskator: nie? :)

tldr; pytałem czy jest coś jak optibay (laptop), ale zamiast kieszeni na dysk chciałbym porty usb. z braku pomysłu na obrazek tytułowy wybrałem optibay coby przyciągał wzrok. Nie wiem jaką rolę w tym wszystkim odgrywa kieszeń PATA -

http://img12.tablica.pl/images_tablicapl/87150865_2_644x461_kieszen-do-dysku-twardego-35-cala-hdd-pata-dodaj-zdjecia.jpg

- ale napewno nie zmieści się do dziury po napędzie w laptopie.