Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

Jak wiadomo w IT teraz nawet w Polsce masowe zwolnienia, kryzys przychodzi do nas powoli z USA, co chwila ktoś leci. Ja wam powiem, że nie boję się w ogóle tych zwolnień. Znalazłem taki sposób, że nawet jak mnie #!$%@?ą z branży to i tak znajdę pracę praktycznie od razu:

Od stycznia poświęcam 3 godziny na naukę po pracy:
- 1 godzinę na zrobienie 2-3 zadań z leetcode
- 1 godzinę na naukę teorii (
# top 200 java interview questions (+ JVM/GC)
# top 100 spring interview questions
# top 100 hibernate interview questions
# top 100 SQL interview questions
# top 100 MongoDB/Elasticsarch/Redis/inny noSQL/ interview questions
# top 100 Cloud, AWS interview questions
# top 100 Kubernetes interview questions
# top 100 Terraform interview questions
# top 100 Git, bash linux, docker interview questions
itd)
- 1 godzinę na klepanie kodu w nowym języku/frameworku, czytanie blogów z nowinkami, uczenie się typowo pod robienie domowych zadań rekrutacyjnych z IT żeby z nich wymiatać

Do tego co chwila wysłanie jakichś CV do firm gdzie NIE CHCĘ pracować, tylko po to by ćwiczyć przechodzenie rekrutacji i powiększać bazę realnych pytań itd.

W branży mamy dalej ELDORADO i zarobki 20-30k dostajemy na luzie. Akustyczni wymiatacze nawet 40-50k miesięcznie wyciągają. Tylko trzeba być gotowym z dnia na dzień zmienić pracę, a żeby to zrobić trzeba wymiatać z rekrutacji

AI to jest gówno funkcja matematyczna marketingowy skoks na kasę. CRUDiarze mogą naprawdę spać bezpiecznie.
  • 12
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek jeden błąd - zamiast “akustyczni” to “autystyczni”. Poza tym jest git. Podoba mi się nowa odsłona - bliższa prawdzie niż ta poprzednia. Jeżeli bez leków (tak jak to sugerował @Milo900) to tak zostaw.
  • Odpowiedz
@szmichal: no normalnie, to co chcą usłyszeć czyli szukam nowych wyzwań i inne takie bzdury kłamstwa ogólniki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

na pewno nie jestem szczery i nie mówie nic że chodzi o kase
  • Odpowiedz