Wpis z mikrobloga

@adankows: wada1) jeśli jest wysoko to wieje i np. stosowanie parasola w celu ochrony przed słońcem lub markizy możliwe wyłącznie w bezwietrzne dni. Wada2) twoja podłoga jest jednocześnie dachem zatem nie ma możliwości kotwienia do podłoża wada3) czasem możesz czuć z wywiewnikow na dachu obiad sąsiadów wada4) tak jak na zdjęciu nie masz zadaszenia nad wyjściem na taras

Więcej wad nie ma. Reszta to same zalety.
  • Odpowiedz
@stopy-kanadyjka:

Dzięki za odpowiedzi. Tak mówimy o mieszkaniu.
2) Niby oczywiste, ale nie pomyślałem o tym.
3) Obiad to nie tak źle, gorzej jak kupę :D
4) To faktycznie słabe, ale zakładam, że da się zrobić coś w
  • Odpowiedz
@jatojaaniety: miałem podobną wątpliwość i rozważałem założenie alarmu od czego ostatecznie odstąpiłem. Środków pieniężnych znacznej wartości w mieszkaniu nie trzymam. Drzwi od środka nie otworzą bo potrzebują klucza. Gabarytów wlazem dachowym nie wyniosą. Poza tym u mnie wyjście na dach wymaga akceptu administracji i wydania klucza do słabego ale jednak istniejącego zabezpieczenia włazu. I jeszcze jedno: u mnie jest tzw dach zielony na tym zdjęciu jest zwykły dach pokryty papa,
  • Odpowiedz
Ja mam taki taras. Problem braku zadaszenia rozwiązaliśmy montażem pergoli na wylanym betonie (żeby nie kotwić do dachu). Wiele takich mieszkań jest na Wilanowie w Warszawie.

Rzeczywiście, jeśli jest to najwyższe miejsce w okolicy (lub równo z innymi), to wieje bardziej niż na dole.
  • Odpowiedz