Wpis z mikrobloga

@stary_grat: Jak masz capacity żeby oprócz raty nadpłacać 5k miesięcznie, to ja bym sie za bardzo nie wgłębiał bo to żadne większe przedsięwzięcie xD Zwróć uwagę, żeby nie było w umowie prowizji za nadpłaty, poza tym szukaj najtańszej oferty, zwróć przy tym uwagę na cenę ubezpieczenia nieruchomości/na życie, czy trzeba je mieć czy można swoje itd. Ale serio, z 5k miesięcznie to żaden big deal
  • Odpowiedz
@stary_grat: Upewnij się, że w umowie nie będzie żadnych kar za nadpłaty. Jeżeli masz zamiar być sumienny w nadpłatach, to równie dobrze możesz brać na dłuższy okres - jakby coś poszło nie tak, to rata będzie niższa, a ostateczną kwotą raty i tempem spłaty i tak możesz sterować poprzez nadpłaty. Jeśli już po pierwszym miesiącu chcesz nadpłacić 5k, to może lepiej wziąć o 5k kredytu mniej? Chyba że faktycznie potrzebujesz
  • Odpowiedz
@DeoLawson: @Norro w ING nie ma żadnej opłaty za częściowa szybsza spłatę (ani aneksu) więc śmiało można nadpłacac. ING aktualnie ma bardzo dobrą o ile nie najlepszą ofertę, ewentualnie Santander możesz sprawdzić. Z tego co kojarzę to będziesz jeszcze musiał ubezpieczenie na życie bankowe mieć ale nie jest jakieś bardzo drogie.
  • Odpowiedz
@stary_grat: co do kalkulatora to ja używam zawsze ten ze strony uokiku, możesz sobie porównać czy tak samo policzy (powinien, to dość prosta matematyka w końcu). Aha, przy nadplacaniu pamiętaj, że lepiej w większości przypadków skracać okres kredytowania
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: @Norro @Karakatamakatula dziękuje pięknie za odpowiedź
@kozerus myśle że jebne stałe? wlasnie zastanawiam sie. jakies opinie?

@Karakatamakatula mistrzu z nieba mi spadasz, faktycznie obecnie najatrakcyjniejsza oferte wciąż ma ING, sam jestem klientem ING wiec bardzo mi to pasuje jednakże powiedz mi, bo to jest coś enigmatycznie dla mnie opisane - nie ponosze opłaty za nadpłate kredytu przy opcji zmniejszania raty i ogólnie wyczytałem że to
  • Odpowiedz
@stary_grat: Nie znam dokładnych uwarunkowań ing, ale co do zasady korzystniejsze jest nadpłata zmniejszająca ratę O ILE W KOLEJNYCH MIESIĄCACH ZWIĘKSZYSZ NADPŁATĘ O KWOTĘ O KTÓRA SPADŁA RATA. Wtedy skracanie okresu i zmniejszanie raty jest równoważne, ale zmniejszanie raty daje komfort na wypadek gdyby coś się stało, to wtedy masz niższą ratę.

Jeśli chodzi o wybór stałe/zmienne, to jest hazard w który grasz z bankiem, co byś nie wybrał to
  • Odpowiedz
O ILE W KOLEJNYCH MIESIĄCACH ZWIĘKSZYSZ NADPŁATĘ O KWOTĘ O KTÓRA SPADŁA RATA.


@DeoLawson: z doświadczenia mogę powiedzieć, że to dość karkołomne założenie. Mało jest ludzi na tyle zdyscyplinowanych, tym bardziej, że za kredytem hipotecznym zazwyczaj idą inne wydatki z urządzaniem nowego lokum na czele. Imo lepiej mieć poduszkę i skracać okres ale no różnie można do tego podejść.

nadpłacenie kredytu od końca


@stary_grat: co masz na myśli?
  • Odpowiedz