Wpis z mikrobloga

  • 0
@thorgoth: Nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem ale Domański napisał wyraźnie: "Stopniowo wyprowadzamy gospodarkę na prostą" Czyli przypisuje zasługę niskiej inflacji. Poczytaj też co to sarkazm bo ewidentnie go nie czujesz. I na końcu nie nazywaj mnie konfopisowcem bo ani na jedno ani na drugie nie głosowałem :)
@Ignas1415 Akurat ma rację ale przez przypadek. Ogólnie wzrost wartości PLN im pomógł. Częściowo przez to co się dzieje w naszym regionie, częściowo bo rynki pozytywnie zareagowały na zmianę władzy w pl. Łącznie,z odblokowaniem kasy. A że mają opinię mniej #!$%@?ętych od PiSuarów, to i jest zbyt na obligacje. Nie musieli nic robić xD
  • 0
@Pan_dziwny: Tak naprawdę spadek inflacji wynika z dokręcania śruby Polakom przez PiS. Wzrost stóp procentowaych, wzrost kosztów życia, wzrost kosztów mieszkań nie do końca idące w parze z wzrostem płac i wartością pieniądza sprawiły, że Polacy zaczeli łapać się za portfele i oszczędzać. Ot cała tajemnica niskiej inflacji. Stabilniejszy rząd w oczach zagranicy pomógł umocnić wartość złotówki. To też pomogło i to zasługa Tuska, ze jest premierem.
@Ignas1415: Zabawne. Za PiS inflacja była zawsze spowodowana a to pandemią, a to wojną, a to #!$%@? wie czym jeszcze, ale jej spadek to już sobie przypiszą, czemu nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może po prostu większe zaufanie inwestorów do tego #!$%@?łka po zmianie władzy ma pozytywny wpływ? Zobacz na wykresy złotówki, giełdowe w okolicach daty ogłoszenia wyników wyborów.