Wpis z mikrobloga

@cacum3: to prawda, jest dużo prostszy:) nie mniej ms robi wszystko co może, żeby uzależniać kolejne pokolenia do windowsowej myśli; córka narzekała, że nie ma "niebieskiej wstążki" chwilę mi to zajęło, że chodzi o edge i musiałem jej zainstalować na debianie bo ona i dzieciaki z jej klasy w ten sposób grają w różne gierki na msn w szkole
  • Odpowiedz
  • 1
@keep_it_real: stary ale uruchomienie, wgranie tych sterownikow, oprogramowania, coś co jest od strzała w większości dystrybucji... #!$%@? z grami, nie wracam na prywatnych kompach do tego crapu jakim jest windows . Brak wbudowanego szyfrowania, migawek dysku... Dzięki Bogu, że tylko dwa razy w miesiącu bede z tego korzystał w naszej maleńkiej firemce. Kiedyś lubiłem okienka. Teraz się zesralo na miętowo
  • Odpowiedz
@cacum3: w 2022 kupiłem na wyprzedaży Legion T5 z windowsem 11 i było całkiem słabo, zainstalowałem na nim debiana, dałem go córce i sam złożyłem sobie nowy komputer i też z debianem, jestem spokojnym człowiekiem z systemem bez reklam i telemetrii :)
  • Odpowiedz
  • 0
@keep_it_real: fajnie, że jest wybór. Naprawdę wolę żeby gry działały mi w kratkę, niz znosić chrupanie przy 5800x i 32 gb RAM nvme. Ubuntu z mate nadaje się nawet na dwa słabe rdzenie i 4 GB ram. Działa niespiesznie ale działa. A. Je klikasz cokolwiek a komputer z mocnym CPU coś wbtke robi, miele i czekasz nie wiadomo na co. A grywasz na tym Debianie?
  • Odpowiedz
Brak wbudowanego szyfrowania, migawek dysku


@cacum3: Szyfrowanie na pewno jest w wersji Pro systemu. Jeśli masz wersje Pro to chyba nawet automatycznie jest zaszyfrowany dysk
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi: tak. Służbowego laptopa z pro na pokładzie odpaliłem i z live Ubuntu widziałem wszystko. Niby włączony bit. Cholera wie dlaczego tak było. Moja różowa ma w10 pro i tam bit locker jakiś nie chce się włączyć. Dlaczego? Hgw. Jest vera crypt. Jak na płatny os za dużo tych atrakcji miałem. Może tylko u mnie tak było.
  • Odpowiedz