Wpis z mikrobloga

Hey, mam takie gówno jak na zdjęciu, vaio svf152 cośtam
Służy mi jako główna maszyna, leży na biurku jako stacjonarka cały czas pod prądem

Już nie mam siły do tej #!$%@?, czas na nowy dysk. Problem w tym że absolutnie się nie znam na tych satach, gniazdach, matrycach, przejsciówkach.
Czy ktoś byłby tak miły by pokazać mi palcem "o ten tutaj, tego kup"?
Priorytet 1: cena - najlepiej za darmo ale liczę tak do 100zł budżet
Priorytet 2: jeśli są różne warianty podłączenia, to najprostszy ()
#komputery #technologia #pcmasterrace #pc #ssd #pytanie
Paranoija - Hey, mam takie gówno jak na zdjęciu, vaio svf152 cośtam
Służy mi jako głó...

źródło: sony-svf1532zstb-notebook-notebook-41242_500

Pobierz
  • 17
@Paranoija a w ogóle to jak już przełożysz dysk to będziesz umiał sklonować obecny albo wgrać system na nowo? skoro mówisz że jesteś mocno nietechniczny
@Paranoija a to git, no to rób jak Huntley napisał, dysk ssd 2,5" i jak ograniczony budżet to bierz co popadnie, tylko może nie trzymaj jakichś ważnych danych jakby miał paść po roku
  • 0
@wyjek: @Huntley
W sensie, to byłaby najlepsza opcja bo już mam naprawdę dość tej #!$%@?
A co do bezpieczeństwa to mam taki "styl życia" by móc w każdej chwili zrobić format, co zdarza się co pół roku gdzieś
  • 0
@wyjek:
Odkryłem fajną interakcję, jak masz bootable usb na uefi, i nówkę sztukę dysk podłączony, i zamienisz tryb bios na legacy, to ogólnie rzecz biorąc jesteś w ciemnej piździe xD
  • 0
@wyjek: no tak, tylko teraz nie mogę wejść w bios, bo paliłem iso po uefi
żeby móc wejść w bios muszę zmienić go na uefi, wtedy będę mógł zmienić bios na uefi żeby zainstalować windows
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@wyjek: no właśnie nie wiem o #!$%@? chodzi, bo przecież to w matrycy siedzi (choć i tak nie chciało mi się już do zwrotki cmos dobierać)

boot po ssd - operating system not found
boot po usb - Error BIOS/Legacy Boot of UEFI-Only Media