Wpis z mikrobloga

Pytanie o Islandie, wyjazd 7 dni, druga połowa czerwca.
Co polecacie koniecznie zobaczyć, ogólnie cel fiordy zachodnie, interior
Czy tam na zachodzie są jakieś hotele, noclegi?
Wypożyczenie samochodu, jaka wypożyczalnia, jaki samochód? Myślę na razie po prostu o daci 4x4 aby była dozwolona na F road. Być może z namiotem, bo ceny noclegów to też tam nie drobne.
#islandia #podroze
  • 6
  • Odpowiedz
@Islam: Islandia tylko z namiotem, na fiordach znajdziesz campingi ale też jest gdzie się rozłożyć z namiotem po drodze. Wszystko co trzeba 'koniecznie zobaczyć' jest przy głównej drodze, może poza tym sławnym samolotem w interiorze. Każdy pojedynczy przewodnik po Islandii w sieci ci wylistowuje wszystkie podstawowe atrakcje.
  • Odpowiedz
  • 0
@z--x: dzięki, a na tych kampingach to jest jak się umyć? Nie podróżowałem nigdy w ten sposób, stąd może durne pytanie
  • Odpowiedz
Fiordy + Interior to 7 dni trochę mało. Chyba, że tylko F35 do Akureyri, później na Fiordy, Snæfellsnes í powrót. Tylko namiot. Prysznice w większości są w cenie. Czasem się zdarzy na monety, a bardzo rzadko brak prysznica. Ale jest woda, można sobie poradzić. Duster styknie, choć nie będzie komfortowo.
  • Odpowiedz
@Islam: w 2021 bylismy na Islandii i mieliśmy auto z namiotem na dachu. Gorąco polecam. Łatwe i szybkie w rozkładaniu i składaniu. Islandia to raczej tylko kempingi. Z tego co pamiętam to nocleg na kempingu to było coś w stylu 80-100pln za osobe. Na islandii jest też troche bezpłatnych kepmingów, ale wtedy możę nie być np prysznica.

Samochód wypożyczałem z ICEPOL (firma prowadzona przez Polaków. Łatwo się dogadasz. Po 3tys km
  • Odpowiedz