Wpis z mikrobloga

Potrzebuje jakiś wskazówek i porady jaki samochód dzisiaj najlepiej kupić. Wybór jest ogromny a mój budżet zależy mocno od komfortu i tego co dany samochód może zaoferować. Stosunek ceny do jakości jest tu istotny - nie chcę kupić VW czy Skody za 170k jeśli za 120k mam lepiej wyposażonego chińczyka.

Czyli podsumowując jak szukać, gdzie szukać i gdzie czytać opinie? Budżet mój to max 150-180k. Nowy lub 2-3 letni max.

#samochody #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
nie chcę kupić VW czy Skody za 170k jeśli za 120k mam lepiej wyposażonego chińczyka.


@eskejper: i co ci po tym "lepszym" wyposażeniu w postaci kilku kamerek więcej bez których i tak świetnie by ci się jeździło jakimś Superbem, skoro nikt nie będzie umiał tego naprawić, a wręcz nie będzie chciał wsadzać palce w ten chiński szajs?
  • Odpowiedz
@eskejper: pamietaj ze ten chinczyk cudowny za 3-4 lata straci pewnie połowe wartosci bo nikt nie bedzie chciał tego odkupić, zwlaszcza bez gwarancji. A reszta, za taka kase bierz nowy samochód, ewentualnie uzywke ktora ma gwarancje. Jak ci sie nie pali bierz auta na jazdy testowe, najlepiej takie kilkudniowe, zeby sprawdzic auto w kazdych warunkach w jakich uzywasz.
  • Odpowiedz
@menzwykop: @eskejper W chińczyku weź pod uwagę, jeszcze brak dostępności zamienników czy często nawet oryginałów. Jak w Toyocie jeszcze z 10 lat temu mieli problemy z częściami i na niektóre musiałeś czekać miesiąc aż ci łaskawie przyślą z Japonii, to ja się boje co jest w takich markach. Pomijam już kwestię związane z potężną utratą na wartości tego chińczyka bo nikt nie będzie chciał go kupić z drugiej ręki.
  • Odpowiedz