Wpis z mikrobloga

Mireczky, zastanawiam się nad Peugeot 508 I gen, 2013r, benzyna 1.6 150KM, 140k przebiegu. Cena pod 30k, więc widzę że w okolicach średniej rynkowej, ale niski przebieg.

Miał/ma ktoś, możecie podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę, bądź czy są jakieś problemy z tymi autami?

Auto potrzebuje głównie na trasy, niskie przebiegi roczne (~15kkm)

Czytam że generalnie są w miarę bezawaryjne, wbrew powszechnym opiniom.

#motoryzacja #peugeot #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
140k przebiegu


@spyyke: Wg. mnie na licznik bym zwrócił szczególną uwagę, mi się wydaje że może być zaniżony przebieg, ale pewnie zaraz mnie wykopki zjadą, że przecież można jeździć po 15 k km rocznie (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@spyyke: Na to żeby nie brać peugeotów z tych lat w benzynie, serio xD Chcesz poczytać więcej to googluj sobie 1.6 THP, generalnie silnik padaka, ale sam samochód fajny - tylko jak brać to z dieslem, bo diesle z kolei ma bardzo dobre.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@trx87 dzięki, poczytam jeszcze, z rana rzuciłem okiem tylko na wybór kierowców pl, gdzie twierdzą że niby bezawaryjne.

Generalnie pierwszy raz furę będę kupował (bo obecny gruz pospadkowy) to trochę niezorientowany jestem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@spyyke: Te THP podobno są tragiczne, samo 508 całkiem fajny samochód. Ja dosyć z przypadku kupiłem najtańsze GT jakie było wystawione i jestem zadowolony, auto miało być tylko na 1-2 miesiące a zostało na dłużej.
  • Odpowiedz
@spyyke: Mialem 308 z 2015 z tym silnikiem, jak jezdzi to zloto ale jak nie to kupa. Do 120 000km posypaly sie nastepne rzeczy:
-Rozrzad
-Pompa wysokiego cisnienia
-4 wtryski
-2 razy wymieniane byly wszystkie cewki
- Swiece 20 000 i smietnik
- 2 razy czyszczony byl nagar
- Wycieki z pod pokrywy zaworow
- Awaria automatycznego hamulca recznego
- Awaria jakiejs pompki przy sprzegle

Przy 140 000 rozrzad juz napewno
  • Odpowiedz