Wpis z mikrobloga

Pracuję już od dłuższego czasu na samym Macbooku, bez monitora ani żadnych innych dodatków. Chciałbym jednak bardziej zadbać o swoją posturę i myślę nad kupieniem podstawki pod laptopa lub kupieniem monitora i laptop byłby wtedy zamknięty.
Zastanawiam się teraz jak zastąpić klawiaturę i trackpad z Maca na których aktualnie pracuję. Czy będę zadowolony z połączenia klawiatura + myszka na macu? Czy może lepiej kupić klawiaturę i ten magic trackpad od Apple? Tylko to też będzie inne ułożenie, bo trackpad byłby wtedy raczej obok klawiatury, a nie pod nią... Co myślicie?
#programowanie #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
Czy będę zadowolony z połączenia klawiatura + myszka na macu?


@Alodnog: Ja nie byłem a mam klawiaturę w której mogę przełączyć układ klawiszy na MACa bo brakowało mi obsługi ekranu gestami.
  • Odpowiedz
@Alodnog: trackpad od apple jest fajny, wiele osób ma taki setup. ja osobiście wolę używać magic mouse. prace ze zwykłymi myszkami też jest ok, ale będzie ci brakowało gestów, które masz na trackpadzie i magic mouse.
  • Odpowiedz
@Alodnog: ja mam Logitech Wave Keys i MX Master 3S, bardzo fajnie mi się pracuje na tym. W samej myszce też mam gesty za pomocą przycisku pod kciukiem, więc nie jest tak źle. Wcześniej miałem Keychrona K3, ale jakoś mi się niewygodnie pracowało na dłuższą metę, nie wiem czy przez układ czy switche.
  • Odpowiedz
@Alodnog:

Ja MBP trzymałem zamkniętego ('clamshell'), do tego dwa monitory, magic keyboard i myszka ergonomiczna. Magic mouse na dłuższą metę jest niewygodny, boli nadgarstek, a do braku gestów można się przyzwyczaić.

Różowa z drugiej ma setup jak w załączniku i korzysta z wbudowanego touchpada/klawiatury, plus wbudowany wyświetlacz robi za ekstra monitor.

Zewnętrzny touchpad jest 'ok', działa jak powinien, ale właśnie ciężko się przyzwyczaić że leży dalej od klawiatury.
Reevo - @Alodnog: 

Ja MBP trzymałem zamkniętego ('clamshell'), do tego dwa monitory,...

źródło: monit

Pobierz
  • Odpowiedz
@Alodnog: nie da się pracować ergonomicznie (tj prawidłowa postawa) na jakimkolwiek lapku. Rozwiązanie masz jedno - minor + stojak pod monitor (albo weź od razu LG z serii ergo). Do tego klawiatura i trackball a nie mysz, podziękujesz za 10-20 lat jak koledzy będą mieli cieśń nadgarstka, a Ty nie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz