Wpis z mikrobloga

Trzy lata temu zmieniłem pracę i zapomniałem że miałem tam konto PPK (u obecnego pracodawcy mam PPE w innym TFI). Od ponad dwóch lat konto PPK nie jest zasilane żadnymi środkami. Przelanie kasy z konta PPK, na konto bankowe chyba będzie najrozsądniejszym wyjściem? Przelanie kasy z PPK (dawny pracodawca) na PPE (obecny pracodawca) chyba nie wchodzi w grę?
#ppe #ppk #pracbaza #oszczedzanie
  • 3
Przelanie kasy z konta PPK, na konto bankowe chyba będzie najrozsądniejszym wyjściem?


@Majster_2: a czemu ich nie zostawić żeby pracowały tam do emerytury? PPK to produkt do trzymania do emerytury i wtedy teoretycznie powinno wyjść najlepiej, nawet jak zmieniałeś pracę to się nic nie zmienia - nie masz dopłat, ale te środki nadal tam pracują.
Chyba, że masz IKZE i IKE i na nie chcesz przelać więcej.

Przelanie kasy z PPK
  • 0
@OsSikorskiego Dzięki za odzew. Zamierzam założyć konto IKE w BOSSa i myślę teraz o transferze tych środków na ten rachunek bankowy, a z bankowego na IKE. Oczywiście mam zamiar na IKE dokupić też jakieś ETFy dywidendowe, ewentualnie pojedyńcze akcje spółek dywidendowych ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Majster_2: Jeśli zarabiasz na tyle, żeby IKE/IKZE wypełnić z płacy to ja bym tych PPK nie ruszał. Ale to Twoja decyzja.
Wolę żeby się uzbierało 5000 w PPK na emeryturę niż odzyskać 3000 od razu i mieć resztę przeniesioną do studni ZUS bez dna :D