Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że kupuję mieszkanie do wykończenia w drugie części kraju i nadal mieszkam w domu rodzinnym odkładając na wykończenie. Co trzeba minimalnie zrobić do wprowadzki, ile to dziś kosztuje w mieszkaniu 40m2 i w niższym standardzie? Są firmy, które zrobią wszystko wg zlecenia? Czy jak to się ogarnia? Najchętniej zleciłbym jednej firmie i to wydaje mi się konieczne:

. Meble w kuchni z agd
. Łazienka na gotowo
. Panele w salonie z kuchnia
. Wszedzie drzwi

. Panele w sypialni sam zamontuje
. Sciany bez malowania, gniazdka, lampy jeśli nie ma sam zamontuje

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remont #remontujzwykopem
#pytanie
  • 14
@cotozazycie: Jak chcesz „na już” to w 10-15k się wyrobisz wstawiając kibelek/umywalke tymczasowe, tak samo z kuchnią - nawet w Ikei są takie gotowce za kilka tysięcy, z metalu czy coś
ile to dziś kosztuje


@cotozazycie: zalezy od standardu wykończenia, każdy deweloper sprzedaje co innego, np. możesz nie mieć tynku na suficie. Całe wykończenie możesz zrobić zdalnie, deweloperzy oferują wykończenie pod klucz, możesz też wziąć ekipe która współpracuje z architektem wnętrz i cała praca będzie nadzorowana.
@cotozazycie: jeśli chcesz wszystko hurtem podzlecić firmie, a i tak nie celujesz w wykończenie premium to lepiej już kupić wykończone mieszkanie. Przynajmniej będziesz widział od razu co bierzesz i odpadnie Ci stres, zachód i jeżdżenie w tę i we w tę, żeby kontrolować.
Albo jeśli masz kasy na styk to kup coś, w czym od biedy da się mieszkać, ale jest do remontu. Wtedy z rodzicami spędzisz tylko kilka tygodni na
@robertx: no i co potem będę w takich warunkach mieszkał przez całe miesiące? To minimum, które wyżej opisałem musi być. Spac mogę w salonie na kanapie ale kuchnia, lazienka już muszą być. Elektrykę ogarnę, wstawię wieszak, jakiś stolik, kanape, krzesło w kilka dni.
@Wychwalany: @KriegCaptain710 @goferek

Czy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najrozsądniej chyba będzie w takim razie odłożyć tak aby wystarczyło na wykończenie, wynajem pokoju niedaleko mieszkania i być już na miejscu. Zatrudniając fachowców indywidualnych pewnie wyjdzie taniej więc wyjdzie na to samo.
@cotozazycie: są firmy które robią od A do Z i nie wychodzą drożej niż składanie ekipy samemu. Co do pilnowania, to jednak musisz wiedzieć coś o wykończeniówce, bo inaczej bedziesz jak w tym memie: tak to silnik, to dobre miejsce na silnik.
@cotozazycie: jak ci to bedzie robić jedna firma, to będzie drożej. już chociaż sprzęt sam sobie załatw.

pracuje w firmie, która obok głównej działalności robi wykończenia pod klucz.
na wiele robot bierze podwykonawców, a do sprzętu wałi dużą marżę
@cotozazycie nie ma sensu robić na raty niczego potem to dwa razy drożej wychodzi.

Zrób normalnie gładzie, malowanie, płytki, łazienkę na gotowo i niech zrobi Ci to jedna firma np ja xD a resztę praca jak np panele czy drzwi montuje firma gdzie kupujesz panele i drzwi wtedy VAT wrzucają Ci 8% i masz taniej i masz z głowy wpadną i dwa dni i po robocie nie ma sensu samemu się bawić
@bukszpryt robiłem już parę mieszkań pod klucz i nie miałem ani jednego podwykonawcy a na sprzętach nie doliczam marży bo od tego mam robociznę, więc różnie to z ekipami bywa( ͡° ͜ʖ ͡°)