Wpis z mikrobloga

Te statystyki są przerażające. Największa porażka polskiego systemu edukacji. Przez dziesiątki lat zaniedbywany w szkołach problem, który wisi nad człowiekiem już do końca życia - przewrót w przód na wfie.

Na szczęście ten tutaj i Anna Lewandowska postanowili się tym zająć.

#wychowaniefizyczne #szkola #edukacja #bekazpodludzi #lewandowska
WielkiNos - Te statystyki są przerażające. Największa porażka polskiego systemu eduka...

źródło: temp_file7168668289828076562

Pobierz
  • 140
@WielkiNos no ale są przerażające, dzieci obecnych czasów już mają choroby cywilizacyjnego spowodowane brakiem ruchu, coś co się powinno pojawić około 40 tki najwcześniej
bo WF w podstawówce wygląda tak, że wpada roztyta karyna po 40 na salę i mówi:

"Dziś robimy przewrót w przód na ocenę bo muszę mieć co do dziennika wpisać, proszę bardzo.

OOOO, Kasia ty nie umiesz? To jedynkę wpisujemy no szkoda szkoda, proszę następną osobę."

I na następne zajęcia Kasia przynosi zwolnienie od lekarza żeby już takiego ośmieszenia nie przechodzić i już więcej się na WF nie pojawia.


@znikam5: dodam
@WielkiNos: wbrew pozorom wychowanie fizyczne jest w zyciu wazniejsze niz moze sie wydawac. Pisze to z perspektywy starego dziada, ktory dorobil sie kariery,pieniedzy i dopiero na starosc zdaje sobie sprawe,ze trzeba bylo za mlodu przylozyc sie do cwiczen, bo teraz to sie odbija na zdrowiu. Poza tym, sport uczy dyscypliny, systematycznosci, pracy w zespole i wpolzawodnictwa. To sie przydaje w pracy, zyciu itp. Ale najwazniejsza rola w zyciu mlodego czlowieka to
Tymczasem wielu wuefistów samemu nie byłoby w stanie zrobić tego przewrotu, pompki czy przebiec dłuższego dystansu. To jest ukryte bezrobocie, bo oni do niczego innego się nie nadają, a nawet swojego zawodu nie są w stanie wykonywać w minimalnym stopniu.


To jakiś dowód anegdotyczny czy DZD? Wszyscy nauczyciele wfu, we wszystkich szkołach do ktorych chodziłem, byli wysportowani i bez problemu pokazywali jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

I na następne zajęcia Kasia przynosi zwolnienie
@WielkiNos: tak, na pewno mityczny fikolek w przod sprawi, ze kazdy bedzie sprawniejszy, co za imbecyle. Zamiast rozmawiac i zainteresowac sportem, to beda zmuszac i zrownywac kazdego do jednego poziomu, piekne podejscie. Jedna osoba ma predyspozycje do koszykowki, inna do pilki, inny polubi brazylijskie jujitsu, jeszcze inny silownie - o tym juz zapomnieli, nasi wspaniali reformatorzy?

Przez cale zycie nienawidzilem WFu ze wzgledu na to, ze wfista wychodzil i mowil “podzielcie
@BenAli: Wniosek wyciągam po tym że odkryłem szok cywilizacyjny przeprowadzając się do miasta i widząc że starzy ludzie są niedołężni. Na wsi każdy stary pracował spacerował i raczej nikt który nie chorował na poważne choroby nie miał problemów z poruszaniem. Ze względu że wioska mała ok. 300 mieszkańców to znałem każdego. A w mieście się okazało że dla dzadków w moim bloku wniesienie zakupów do windy na 1-szym pietrze równa się
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Fikołek nie jest ćwiczeniem samym w sobie.
Jest testem na to, jak potrafisz ułożyć swoje ciało w przestrzeni i czy potrafisz kierować nim dynamicznie.
Zwykły test sprawności który jeśli bardzo dobrze pływasz i chodzisz na jogę zrobisz bez problemu w przód i w tył.
Z tego co piszesz wynika że ćwiczysz i dbasz o kondycję, więc wiesz jakie to daje efekty i korzyści.
Za dużo ludzi w tym wątku myli
@WielkiNos: wf w ogóle jest do zmiany. Te zajęcia nigdy nie powinny być w grupie więcej niż 5 osób żeby nauczyciel miał faktycznie indywidualny dostęp do każdego. Do tego wybór aktywności to porażka. U nas wyglądało to tak: zawsze szybko biegałem, chciałem się jakoś rozwijać-granie w piłkę, mój znajomy chciał podnosić ciężary ( szkoła miała w pełni wyposażoną siłownię na którą nikt nigdy nie wszedł "bo nie można")-graj w piłkę,
Ktoś