Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
Hej, mam pc i lapka i chcialbym zebym moj laptop sluzyl jako drugi monitor podczas pracy z jednym programem. Jak to zrobic? Podlaczalem juz hdmi z pc do laptopa ale w ustawieniach ekranu laptopa nie mialem zadnej opcji zeby stal sie monitorem.
na pc win 10 na laptopie win 11. Ktos wie jak to zrobic?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brudnaszklanka Laptop jako monitor – czy taka konfiguracja jest możliwa?
Taka konfiguracja, może wydawać się trochę nietypowa. Jeśli główne urządzenie jest na przykład komputerem stacjonarnym, a potrzebny jest Ci drugi monitor, możesz wykorzystać ekran laptopa. Nie zawsze zachodzi onieczność posiadania osobnego wyświetlacza. Co zrobić, aby wykorzystać laptop jako monitor? W przypadku systemów operacyjnych Windows 10 i 11, jest to bardzo proste. Połączenie może wykorzystywać przewód oraz transmisję bezprzewodową, która jest bardzo wygodną formą transmisji. Obecnie bardzo wiele urządzeń pozwala na strumieniowanie obrazu na inny sprzęt za pomocą sieci Wi-Fi.

Laptop jako monitor zacznie pracować w momencie, gdy na komputerze mobilnym dokonasz kilku zmian w ustawieniach. Otwórz okno „Ustawienia”. Możesz to zrobić szybko za pomocą menu startowego. Zacznij wpisywać frazę „ustawienia”, a Windows zaproponuje Ci właściwą lokalizację. Uruchom ją, a następnie wybierz zakładkę „System”. Następnie kliknij w „Wyświetlanie na tym komputerze”. Dokonaj konfiguracji niezbędnej do połączenia, a w kolejnym kroku przejdź do urządzenia, z którego będziesz wysyłać obraz.

Na klawiaturze znajdź klawisz „Windows” i naciśnij go jednocześnie z literą „P”. Wybierz „Połączenie z wyświetlaczem bezprzewodowym”. Teraz system wyszuka Twojego laptopa. Następnie możesz wybrać rodzaj wyświetlania. Możliwe jest zduplikowanie tego samego obrazu lub poszerzenie. To pierwsze ustawienie oznacza, że to samo będzie wyświetlane na obydwu ekranach. Z kolei poszerzenie, polega na rozszerzeniu podstawowego monitora o drugi, niezależny. Oczywiście warunkiem koniecznym do konfiguracji bezprzewodowej, jest zapewnienie połączenia z siecią
  • Odpowiedz
@ziiemniiak a u mnie dziala na bazarowym plaskim 10m kablu hdmi gdzie kazdy mowil ze to nie ma szans dzialac. Takze sposob ktory napisalem w moim pierwszym komentarzu - tez bez problemu u mnie dziala. Nie kazdy laptop (a raczej nikla ilosc) ma hdmi in. No i co do wifi w domu.... No bez przesady 2024 rok mamy. Pozatym nie wszystko musi isc po wifi mozna sie kablami spiac z routerem
  • Odpowiedz
@RobinSchudl nie klamie, poprostu poziom nauczania w twojej zawodowce byl zbyt niski bys znal najnowsze rozwiazania technologiczne. Ale ciezko jak sie uczysz na XPkach ogarnac cos takiego jak castowanie.
Powtorze po raz 4 - u mnie dziala. Jest to sposob nawet proponowany przez samego acera.
  • Odpowiedz