Wpis z mikrobloga

@pepepanpatryk: Mam kufer stalowy GIVI (dolomiti mniejszy, miał być na drobne graty na codzień) ale szczerze mówiąc to chyba go sprzedam, czuje się jak dostawca pizzy jeżdząc z tą skrzynią. Na codzień wystarcza mi mały tankbag sw-motech a na dłuższe wyjazdy ogarniam się w jakiegoś miękkiego rollbaga - staram się raczej nie doprowadzić do sytuacji żebym potrzebował dodatkowych kufrów bocznych, grunt to minimalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tagan: No właśnie to z tym kufrem i dostawcą pizzy to jest własnie to co mi przychodzi do głowy xd W poprzednim moto miałem komplet kufrów ale teraz się zastanawiam czy to dobry pomysł - z drugiej strony wygoda > wygląd.
@pepepanpatryk: mam kufry, raz z nimi wyjechałem i #!$%@?łem do garażu i nigdy więcej. Miękkie sprawdzowne sakwy. TYle w temacie, bo co osoba to opinia i każdy musi sam wybrać co mu pasuje. Jak nie zjeżdżasz z asfaltu to kufry, prosta sprawa. Jak zjeżdżasz z asfaltu zapomnij o kufrach.
@bocznica: Cholera ciężko zdecydować, dopiero zaczynam z ADV, ale bardzo mnie ciągnie w offy, zapewne póki co trasy to będą 50/50, problem w tym, że stelaże do afry to najlepiej te asymetryczne - pogięte z prawej storny, a na nie sakwy nie założe.
@pepepanpatryk: No to zapewne masz zamiar jeździć jak ja. No więc bagaż dobierasz pod ten gorszy teren niż lepszy. Bo wiadomo, gleba z kuframi a gleba z sakwami to są dwie różne bajki. I bezpieczeństwo, o czym się zapomina. Mam w bmw również asymetryczne stelaże, z tym że pogięty z lewej :D Na luzie montuje tam sakwy, na razie te co mam, ale teraz jest tyle rozwiązań że może zmienię. No
@pepepanpatryk: jak chcesz jeździć w offie no to miękkie, z drugiej strony afryka to zadne upalanie w piasku... ja mam tenere 700 i na górze mam położony miękki rhinowalk, z boku mam płyty do których montuje różne bzdety, ale już ogarnąłem sobie jakieś sakwy gumowe. chciałem kupić też zestaw rhinowalk bo bardzo dobrze mi sie używa tej torby, ale kupiłem drugie moto do którego były dorzucone, tam mi nie pasują to
@pepepanpatryk: masz tak na szybko dwa rozwiązania tu pokazane. Zaznaczam że te sakwy są za dużo, przez co źle mi się trochę układały. Dużo w nich powietrza i pustego miejsca. Obecnie najfajniejsze rozwiązanie to jest materiałowa Baza do której mocuje się sakwy. A i zaraz ci znajdę jak to kolega na Afryce ma.
bocznica - @pepepanpatryk: masz tak na szybko dwa rozwiązania tu pokazane. Zaznaczam ...

źródło: xd

Pobierz
@pepepanpatryk: Moje tak, tylko że 30 litrów, 20 będą dużo lepsze. Po prostu w 30 za dużo pustego miejsca i źle się to układa. Na husce jest rogal od 21'b. Na afryce sakwy z bazą do mocowania, nie wiem jakiej firmy, mogę się dowiedzieć jak ci zależy.
@policjantpeel: Co masz na myśli mówiąc uniwersalny stelaż? Patrz gdybym chciał kupić kufry do afryki to wchodzą w tylko asymetryczne i to te mniejsze. Do nich masz ten stelaż: https://www.givi.it/my-motorcycle/product/honda/crf1100l-africa-twin-adventure-sports-24/optionals/plos1178cam

I właśnie cały problem w tym, że mam obawy czy na prawy stelaż zamocuje sakwy od 21 brothers (czy jakiekolwiek inne) czy nie. NIe widzę sensu kupować jednego stelaża pod kufry, a drugiego pod sakwy gdzie jeden stelaż to pewnie z
Kriega ma fajny system, podoba mi się ale do afryki to tylko roczniki < 2022. Swoją drogą jak patrze na te aluminowe kufry i ich cene, to jak sobie pomyślę, że się gdzies wywale z takimi kuframi to mam wrażenie, że to od razu sie pognie.