Wpis z mikrobloga

@Promilus: no tak, nie spodziewałem się tego, że wejdą na głowy pisowców. Co prawda jeszcze im włos z głowy nie spadł, ale koalicja zrobiła krok, którego nie przewidziałem. Brawa im za to, trzymam kciuki za kolejne sukcesy w tej materii.
  • Odpowiedz
@bacaa90: może i działają nielegalnie, ale za to atakują tych których nie lubimy. Z takim podejściem w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Ale widać niektórym wystarczą igrzyska...
  • Odpowiedz
@bacaa90: Ziobro jest posłem i ma immunitet. Matecki to samo. Aby można było prowadzić wobec nich takie czynności, najpierw trzeba im uchylić immunitet. Coś takiego nie miało miejsca. Właśnie dlatego prokuratura nie mogła podjąć innych działań wobec Grodzkiego, niż przesłuchanie świadków, bo miał on immunitet i nie został uchylony
  • Odpowiedz
  • 12
@bomba4 ale co ma immunitet Ziobry do tego? Czy postępowanie jest prowadzone w fazie in personam, że ktoś mu postawił zarzuty? Chyba nie, tak więc jego immunitet osobisty nie chroni żadnych nieruchomości. Nie potrzeba żadnej zgody sejmu do prowadzenia postępowania in rem.
  • Odpowiedz
  • 0
@maximilianan nie wiem od kiedy, ale wiem, że aby zrobić przeszukanie trzeba poinformować osobę o tym fakcie i powinna być ona obecna przy przeszukaniu. Z informacji które są podawane, nic takiego nie miało miejsca
  • Odpowiedz