Wpis z mikrobloga

Fachowiec w kosztach materiałów wrzucił mi takie rzeczy jak wiertłą, tarcze, mieszadła do zapraw, dłuta, baterie, smary do wierteł, śrubokręty, pace tynkarskie, otwornice do cegiel, noże do cięcia, szpachelki itp. To są pierdoły i nie czepiałbym się za bardzo ale jest tego dosyć sporo i wychodzi około 1000zł. Oczywiście są tam inne rzeczy jednorazowe które już pomijam jak jakieś dyski polerskie, zestawy tarcz, wkłady do wałków, jakieś płyny ściereczki itp i to pomijam bo wiadomo pracować jakoś trzeba. Jedynie mam zastrzeżenie do takich typowych narzędzi. Fachowiec odpisał mi, że w większości budów zostaje im jakiś pierdół i "wbudowuje" je u mnie i jakby miał to zliczać to wyszłoby na 0. Totalnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia czy wychodzę na rozszczeniowego klienta ale dla mnie na pierwszy rzut oka to są narzędzia do pracy których ja sponsorowac chyba nie powinienem?

#budownictwo #remontujzwykopem #remont
  • 30
@dilven ściana malowana wałkiem ma prawo mieć strukturę, nie ma w tym nic dziwnego. Co do obciążania takimi kosztami klienta, to wg mnie bardzo nieładne. Jeżeli o mnie chodzi, to takie rzeczy są wliczone w cenę usługi, a klient nie zawraca sobie głowy moimi narzędziami. Dziwne podejście, ale zakładam, że Twój fachowiec w ten sposób pozyskuje klientów- tzn daje niską cenę za robociznę, a takimi numerami wyrównuje ją do normalnego poziomu.
  • 0
@languser: ale czy az taką? Na zdjęciu wygląda to lepiej niż w rzeczywistości. Wygląda to mocno srednio zarówno przy świetle dziennym jak i wieczorem.
  • 0
@languser: Flügger Flutex Pro 10. Twoje sciany są piękne, świetna robota. U mnie serio to widać nawet z takiej odległości jak zrobiles zdjęcie. Nie mam w świetle dziennym zdjęcia ale jest też pełno miejśc gdzie sciany wyglądają w ten sposób.

Refleks to znaczy aby odbicie światła było równomierne? :D Masz jakieś zdjęcie z bliska?
dilven - @languser: Flügger Flutex Pro 10. Twoje sciany są piękne, świetna robota. U...

źródło: Untitled

Pobierz
@dilven niestety, nie robię zdjęć na wprost, gdyż ciężko złapać ostrość na gładkiej ścianie.

Tak, reflex to odbicie światła, łatwo na podstawie reflexu ocenić jakość wykonania powłoki malarskiej.

Patrząc na Twoje zdjęcie, widzę, że ktoś naprawdę męczył się z tym malowaniem... Może podłoże zbyt chłonne, temperatura za wysoka, przeciągi, włączona rekuperacja. Ewidentnie farba nie jest rozprowadzona po podłożu, zabrakło czasu otwartego albo umiejętności. Czy wykonywał to profesjonalny malarz?
  • 0
@languser: hahaha u mnie ostrość łapie momentalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja się nie znam ale na pierwszy rzut oka to wygląda jak własnie nierozprowadzona farba. Czy to profesjonalny malarz bym nie powiedział. Normalna firma wykończeniowa ale nie sądziłem, że do malowania oddzielnego fachowca muszę mieć :/ Ty robisz to zawodowo? Na zdjęciach efekt jest bardzo dobry i czegoś takiego się spodziewałem. NIe wiem czy da rade
@dilven
Tak, zajmujemy się tym od lat.
W Twoim przypadku można spróbować tę farbę wyszlifować, oczyścić- odpylić, a w razie potrzeby- umyć, i pomalować ponownie.
Odnośnie efektu finalnego, to zawsze wynika on z ustaleń z klientem. Czasami zdarza się, że klient chce widoczną strukturę wałka i gładka ściana jest postrzegana jako błąd. Może się nie zrozumieliście w tym temacie?
  • 0
@languser: dzięki za posunięcie rozwiązania. Nie było żadnych ustaleń. Znaczy na tej jednej ścianie mam poprowadzone ledy i mówiłem że chce żeby ta ściana była idealna i przyłożyli się do gładzi. Jedne ściany są gładkie a drugie zostawili w takim stanie. Inna sprawa że w wielu miejscach to wygląda jak zacieki i pośpiech a nie struktura walka :/