Wpis z mikrobloga

Na każdym wykresie który pokazują widać ze ostatnie 50 lat temperatura wzrasta xD


@pijmleko: No i? Nikt normalny nie negje tego ze temperatura wzrasta. Tak ja juz nie raz w historii Ziemi wzrastala. Nic nowego.
  • Odpowiedz
no to #!$%@? jest spieg czy nie?


@pijmleko: I tak i nie :P

Od zarania dziejow klimat na Ziemii sie zmienial. Raz bylo cieplej raz zimniej. I taka popierdoka jak czlowiek malo mial do gadania w temacie.

Ale dopiero teraz niektorzy wpadli na pomysla zeby to wykorzystac do swoich celow.

Czy czlowiek ma wplyw na kimat? Pewno tak. Czy aby napewno AZ TAKI jak sugeruja niektorzy? Tu juz mozna sie zastanawiac
  • Odpowiedz
jakieś dowody na tą teze?

@pijmleko: Raczej sa dowody ze w historii Ziemii bylo kilka zlodowacen jak i kika okresow ciepla. Nie ma dowodow ze wtedy ktos probowal na tym cos ugrac globalnie.

Natomiast teraz to bardzo chwytliwy temat. Potrzebujesz dowody na to ze to chwytliwy temat?
  • Odpowiedz
  • 0
Raczej sa dowody ze w historii Ziemii bylo kilka zlodowacen jak i kika okresow ciepla


@gorzki99: tylko o tym też IPCC pisze to nie są jakieś tajne dane, ci z tego śmiesznego filmiku tez się powołują czasami jak im pasuje do narracji sobie robią cherry picking. Mówią o milionach lat, że było cieplej, my tu mówimy o ostatnich 50 latach i w tym jest cały #!$%@? problem
  • Odpowiedz
Mówią o milionach lat, że było cieplej, my tu mówimy o ostatnich 50 latach i w tym jest cały #!$%@? problem


@pijmleko: Problemem jest raczej Twoje podejscie :) (tylko sie nie obrazaj :P). Co to jest 50...100 lat? NIC :D

Patrzysz ze swojej prespektywy. Dla czlowieka 50 lat to wiekszosc zycia. Dla planety to nawet nie mrugniecie oka.

Myslisz ze te wczesniejsze okresy zlodowacen czy ocieplen to byly z dnia na
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: No to o tym pisze przecież podawanie że 500 mln lat temu było więcej CO2 jest #!$%@? taką abstrakcją... I nikt w tym filmiku nie wyjaśnił korelacji Co2 z temperaturą....
  • Odpowiedz
@pijmleko: No ok. Mozemy sie zgodzic ze powolywnie sie na cos co bylo 500mln lat temu zbytnio sensu nie ma :p

Problem polega na tym ze tego typu oszoomy nawet jak maja cos madrego do powiedzenia to nie potrafia tego powiedziec :P Cos jak syndrom korwina. Zdarza mu sie od czasu do czasu costam madrego wymyslec - ale sposob w jaki to mowi juz go pograza :P

Co do korelacji CO2
  • Odpowiedz
@gorzki99: O optymistycznej wersji tego co za 65 lat będzie już nie wspominając, zakładając że trochę zmniejszymy emisję, żadne duże zmiany wiecznej zmarzliny czy hydratów nie nastąpią.
Taka zmiana w 100 lat wybija poza jakiekolwiek wykresy naturalnych zmian na przestrzeni ostatnich milionów lat.
Czy na ten wykres ktoś może powiedzieć że to wygląda jak naturalna zmiana?
abraca - @gorzki99: O optymistycznej wersji tego co za 65 lat będzie już nie wspomina...

źródło: f5a11fa344853a4d10a5e09ce4235a34920c8abf5eec421e0ed4311e134d1ce0

Pobierz
  • Odpowiedz
@abraca: Nie wiem czy rysunek jest w skali czy tylko radosna tworczosc. Jesi jest w skali to zauwaz te proste ktore dorysowalem (maja byc rownolegle do siebie).
Jaki przedstawiaja odcinek czasu? IMHO max 100 lat. A jak zachowuje sie wykres?

Do czego zmierzam. Nie ma takiej opcji zeby czlowiek nie mial wplywu na klimat. Wszystko to naczynia polaczone. Gdyby w okresach jakie zaznaczylem ktos zwracal na to uwage to tez by
gorzki99 - @abraca: Nie wiem czy rysunek jest w skali czy tylko radosna tworczosc. Je...

źródło: Screenshot_6

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie wiem czy rysunek jest w skali czy tylko radosna tworczosc.


@gorzki99: Jest w skali, 1.4st od ostatniej "górki" i jakieś 4 dla 2100roku mając nadzieję że nie będzie 8.

Jaki przedstawiaja odcinek czasu? IMHO max 100 lat. A jak zachowuje sie wykres?


@gorzki99: 210 i 100 lat. Pierwszy prezentuje spadek o 1st, drugi wzrost o 0.45st. Teraz mamy 1.4st w 50 lat
W następne 65 lat ma być kolejne
  • Odpowiedz
@abraca: Nie do konca zrozumiales co mialem na mysli piszac "z glowa"

Jesli wszystkie kraje UE odpowiadaja za <10% globalnej emisji CO2 to zarzynanie swoich gospodarek jest dzialaniem bez glowy. W tym samym czasie chiny ida na rekord i otwieraja nowe elektrownie weglowe na peczki. W matematyke potrafisz?

Jak 10% zmniejszysz o 80% to ile zyskasz? Pomoge: 10% ze 100 to 10. Jak zmniejszysz o o 80% dostaniesz 2. Z 10
  • Odpowiedz
otwieraja nowe elektrownie weglowe na peczki


@gorzki99: A ile zamykają? O jakiej wydajności otwierają a o jakiej zamykają? Ile wzrasta CO2/kwh czy może jednak spada nawet w Chinach? Na co zużywają coraz większe ilości prądu? Czy nie w dużej części na eksport do nas?

Jak 10% zmniejszysz o 80% to ile zyskasz?


@gorzki99: Z tego co wiem to Chiny montują najwięcej OZE i produkcja, montaż i wykorzystanie rośnie wykładniczo. To
  • Odpowiedz
W którym miejscu jest niezgodna?


@abraca: Ano w tym:

"Udział antropogenicznej emisji CO2na efekt cieplarniany jest mniejszy niż 1% i nie ma zauważalnego wpływu na obserwowane zmiany klimatu na Ziemi."

Hold my beer. Popatrz na Chiny.


@abraca: No patrze. Za jaki procent emisji CO2 odpowiadaja? (33%). Jeden kraj odpowiada za 3x wiecej emisji niz wszystkie kraje UE.
A jak zbuduja to co buduja to pewno zmniejsza emisje co nie? Wieej
  • Odpowiedz
Ano w tym:


"Udział antropogenicznej emisji CO2na efekt cieplarniany jest mniejszy niż 1% i nie ma zauważalnego wpływu na obserwowane zmiany klimatu na Ziemi."


@gorzki99: No to właśnie jest ten błąd który cytowałem wcześniej. Gość je 1500kal w posiłkach i przez 30 lat jest waga utrzymana. Potem codziennie dojada 75kal słodyczy, czyli 5%. I przytył 20 kilo w rok. I mówi: "przyjmuję 95% kalorii z posiłków i 5% ze słodyczy, nie
  • Odpowiedz
: latarni i podobnych miejsc całkiem sporo. Jeśli ma więcej niż 250W na przyłącze to wystarczy że będzie to adekwatnie mniej miejsc. 1.2kW 5A wystarczy 1 na 5 miejsc żeby wszyscy się doładowali raz na kilka dni przez noc.


@abraca: Prosilem zebys sie nie wypowiadal w tematach o jakich nie masz pojecia? Prosilem?

OK wide ze zamiast merytorycznej dyskusji wchdzi trolowanie lvl master. Nie wiem co mowie ale wazne ze mowie.
  • Odpowiedz
Prosilem zebys sie nie wypowiadal w tematach o jakich nie masz pojecia? Prosilem?


@gorzki99: Oh nie, nie mam pojęcia w tych tematach, nawet nie wiedziałem.

merytorycznej dyskusji wchdzi trolowanie lvl master.


@gorzki99: To ty na większość nie odpowiedziałeś.

Co z tego zewybuduje 3 elektrownie OZE jak jednoczesnie wybuduje 30 weglowych?


@gorzki99: Koszt alternatywny. Potrzeba 33 elektrownie, więc postawienie 30 węglowych i 3 OZE jest lepsze dla klimatu niż postawienie
  • Odpowiedz
Wiesz co w Polsce można zbudować co roku za 10mld zł dotacji do węgla, 30mld zł wydanych na węgiel i 135mld zł na paliwa? Wiesz ile ładowarek przy chodnikach i elektrowni atomowych CO ROKU można za to wybudować?


@abraca: Ile rzy mam powtarzac? (w punktach zebys mial latwiej)

1-W buty se te ladowarki wsadz bo siec nie uciagnie. Wyobraz sbie ze nawet majac 5 EJ to prad trzeba jakos przeslac. Prad
  • Odpowiedz