Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Da sie w jakis sposob prawnie zawalczyc o drzewa na osiedlu? Przeprowadzam sie w miejsce gdzie na podworku sa wspaniale stare, ogromne drzewa. Na poprzednim osiedlu budze sie rano, podjezdza ekipa i wycina najwieksze drzewo, potem drugie, trzecie. Dzwonie do wspolnoty, okazuje sie ze decyzja urzedu miasta onrewitalizacji podworka. Zrobili betonoze z kosz na smieci i placem zabaw po srodku, powycinali drzewa najwieksze, ktore dawaly cien. Co ciekawe to nie wycieli wszystkich bo nie mogli tego zrobic. Chcialbym sie postarac na nowym osiedlu zeby zadnych z drzew nie ruszyli a jestem przekonany ze beda chcieli, zeby zagospodarowac teren w kretynski sposob lub zeby nie sprzatac lisci na jesien.
#mieszkanie #prawo #drzewa #natura



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Notatka moderatora: Zawołaj mnie, gdy się dowiesz!
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Jeżeli sa na terenie wspólnoty to muszą poinformować właścicieli na 30 dni przed zgłoszeniem drzewa do usunięcia. Sam ostatnio takie pismo dosyalem, bo się jedno chyli, ale spokojnie można je wg mnie przyciąć, a stare dziady by je wycieły "bo im ściany moczy po deszczu" xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a jak konar spadnie na auto to czyją będzie wina? Drzewa, tak jak ludzie, też się starzeją.
Kup se działkę z drzewami i zbuduj tam dom. Nikt nie zetnie Ci drzew beż Twojej zgody.
  • Odpowiedz