Wpis z mikrobloga

Wiem, że to nie miejsce na pytania okołomedyczne, ale może ktoś coś podpowie. Jakie mogą być przyczyny wodnistego kataru podczas lekkiej aktywności fizycznej, szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach? Od roku już się z tym bujam, lekarz zasugerował naczynioruchowy nieżyt, na który właściwie nie ma leczenia. Nie jest to alergiczne ani zatokowe, bo z tym nie mam problemów i trwa cały rok. Chusteczki stały się moim podstawowym wyposażeniem zawsze jak wyjdę z domu. Ktoś może miał, wie coś o tym?

#pytanie #medycyna #katar #zdrowie #lekarz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja: dzięki, nie wiedziałem że mamy na wykopie eksperta również od tych spraw :D

Dopowiem, że katar występuje zawsze przy lekkiej aktywności typu spacer czy rolki (np. zakupy w biedrze to jest zawsze pół paczki chusteczek) xD nie występuje przy dużej aktywności jak piłka czy bieganie.
Nie mam żadnych chorób przewlekłych, raczej zdrowy tryb życia i okolice trzydziechy, więc może jeszcze nie starość. xD

Czytałem, że niektórzy stosują kapsaicynę w sprayu
  • Odpowiedz
  • 1
@adrian1207 Nie jestem laryngologiem, ale jest to możliwe że masz naczynioruchowy nieżyt bo to faktycznie trochę tak brzmi i wywoływać go mogą absurdalne rzeczy.
Jeśli tak to nie jest to przyczyna zapalna, więc leki typu steryd do nosa na receptę niewiele dadzą.

Nie sądzę że byś sobie miał "eksperymentami" z preparatami bez recepty jakoś mocno zaszkodzić, może spróbuj jakiejś 'wody morskiej', panthenolu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka dzięki wielkie za podpowiedzi - nie wydaje się żeby to było zapalne, bo nie występuje poza sytuacjami, które opisałem, a i w badaniach wychodzi mi wszystko spoko, OB w normie, ferrytyna tylko za wysoka nie wiedzieć czemu, ale nie sądzę żeby to miało związek :)

Spróbuję w takim razie z tą kapsaicyną, bo wydaje się to może mieć jakiś sens, chociaż nie rozumiem dlaczego nie istnieje gotowy spray z tym tylko
  • Odpowiedz
  • 1
@adrian1207 Kapsaicyna jest uznana np. W leczeniu dolegliwości bólowych jako element. Ta susbtancja to akurat nie aż takie znachorstwo bo ma receptory na ktore bezposrednio dziala.

A swoją drogą to bym kupiła jakieś chusteczki hurtem, może dadzą rabat :p
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka tylko nie wiem jak kupić coś co nie jest do wzmacniania sosów i ile tego dać do wody żeby sobie nie wypalić wnętrza xD ale ostatnio czytam Profesora Wilczura to będę kombinował xD

Mam już specjalną szufladę na chusteczki i każde odzienie wierzchnie w kieszeniach ma conajmniej paczkę xD
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja: z tego co się dowiadywałem to katar naczynioruchowy jest powodowany nadmierną wrażliwością jakichś nerwów w nosie i jak je spryskasz kapsaicyną to je stępiasz xD bo zabiegowo leczy się to przez podcinanie tych nerwów
  • Odpowiedz