Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo wynajmuje mieszkanie z dziewczyną i chcemy odświeżyć mieszkanie, dogadani z właścicielem (zwrot kosztów itp) I moje pytanie jest takie ponieważ na suficie mam taką kreskę przez cały sufit, kontrola była i to nic poważnego (ogólnie malowanie i gładzie są zrobione #!$%@?). To stara płyta więc w sumie pęknięcia czasem są tam przez środek ale mam też taki mikro na ścianie i w łazience. Ogólnie obserwowane były przez 2 lata i nic się nie powiększały.

I tu moje pytanie jak coś takiego naprawić przed malowaniem?

Jest wstanie ktoś mi rozpisać jak to zrobić i co kupić?

Myślałem nad bruzdownicą poszerzyć, wyczyścić pędzlem
2. https://www.obi.pl/srodki-do-glebokiego-gruntowania/knauf-srodek-gruntujacy-universalgrund-1-l/p/6369516 pędzelkiem rozsmarować poszerzony otwór
3. na to szpachelką https://www.obi.pl/tynki/knauf-reczny-tynk-gipsowy-goldband-25-kg/p/5002670.
4. wyszlifować i potem tylko grunt i farba 2x i tyle.

Wołam @darek-jg bo wiem że się zna i może coś doradzi, jak coś nie musisz odpowiadać :D.

Czy może jakieś masy szpachlowe gotowe? Ogólnie do ogarnięcia mam 2 mikro kreski przez sufit, 1 na ścianie pęknięcie tynku/gładzi i 1 w łazience w rogu.

Chętnie bym jakieś rady przyjął od was :)
#remontujzwykopem
PiersiowkaPelnaZiol - Mirki z #budownictwo wynajmuje mieszkanie z dziewczyną i chcemy...

źródło: IMG_20240324_163733

Pobierz
  • 14
@PiersiowkaPelnaZiol: Ja podobną rysę u siebie naprawiałem tak, że zrobiłem bruzdę, dość szeroką- około 1,5-2cm. Na to poszła masa naprawcza z włóknem szklanym- upchane jak najbardziej mogłem i zebrałem nadmiar płaską szpachlą. Po wyschnięciu masę lekko wciągnęło w bruzdę i to wypełniłem już zwykłym gipsem. Jest już prawie 2 lata i nie widać żadnego śladu.
No, ja się bałem, że sama szpachlówka nie da rady i dla tego dałem tą masę z włóknem szklanym. Małe wiadereczko nie kosztuje dużo, koło 25zł. Zrób tak jak napisałeś, tylko pomyśl nad tą masa i będzie ok. Raczej nic innego we własnym zakresie nie wymyślisz.
@PiersiowkaPelnaZiol: tynk gipsowy na te pęknięcia to nie. Poszerz no bez przesady nie bruzdownicą, tylko ostra szpachelka, skrobak, daj porządną masę i tu król to unifflot, dodatkowo przynajmniej ja wklejam jeszcze flizelinę i wtedy możesz na to dać gładź gotowca z wiaderka.
@Smarek37 @darek-jg to kupię coś takiego + fizelina

https://allegro.pl/oferta/masa-gladz-szpachlowa-uniflott-impregnowany-do-lazienki-knauf-5kg-13214855800?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=ZWQxOGQ4YzMtMDZiNC00YzNhLTk4ZTYtNjc4OTI3M2JmY2NkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0af6efa3-6ac9-4c76-b698-7f0da7bc6ee2

w łazience też mam to też będzie i elo, i fizelina,

ale rozumiem że szpachelką poszerzam potem grunt knauf i potem ta masa i potem fizelina i jeszcze raz jakby masa wyrównać i zostawić do wyschnięcia a potem to już grunt i farba?
@PiersiowkaPelnaZiol: Uniflot jest rzeczywiści świetny i nie pęka ale jest jednocześnie bardzo twardy więc musisz nałożyć na tyle dobrze żeby nie było dużo szlifowania (możesz spróbować mokrą gąbeczką spróbować usunąć ewentualne niedoskonałości na częściowo stwardniałej masie ewentualnie to może dasz radę bez szlifowania). No i przestrzegaj instrukcji mieszania, rozrabiaj po trochu wsypując powoli do wody proszek aby sobie tonął w niej aż pojawią się na powierzchni wody wysepki proszku i po
@PiersiowkaPelnaZiol:

rozumiem że szpachelką poszerzam potem grunt knauf i potem ta masa i potem fizelina i jeszcze raz jakby masa wyrównać i zostawić do wyschnięcia a potem to już grunt i farba

Tak, ake finalnie zrób na wierzchu jakąś gładzią a unifflot tylko do naprawy bo to jest mega twarde do szlifowania.