Wpis z mikrobloga

@Yelonek: Tesla 3 LR z RWD? chyba to błąd

Niezły wynik. Ja chyba 15h jechałem ale ja się nie nadaje na długie trasy i dzień wcześniej przeciążyłem mięśnie, więc musiał dużo spać
  • Odpowiedz
@jasonfly wystarczy policzyć czas ładowania pi razy drzwi i wyjdzie o ile to będzie dłuższy czas niż dieslem, a że będzie dłuższy to nie ulega wątpliwości. Problem pojawia się dopiero wtedy gdy podróżujesz po zadupiach bez szybkich ładowarek. Ropę to możesz tankować nawet z beczki z prądem już nie jest tak kolorowo.
Elektryk jest dobry tylko dla ludzi którzy mieszkają w domku z garażem.
  • Odpowiedz
wystarczy policzyć czas ładowania pi razy drzwi i wyjdzie o ile to będzie dłuższy czas niż dieslem


@buchowo: jak ktos jest niechetny to nie musi nic liczyc i sobie na sile udowadniac. Rzeczywistosc jest jednak taka, jaka np ludzie opisuja, ze jechali ze znajomymi na wakacje do Chorwacji. Roznica 1-2 godziny, tyle, ze ten w elektryku wysiada o wiele mniej zmeczony po pierwsze przez te wymuszone przerwy, a po drugie przez
  • Odpowiedz
  • 0
Tesla 3 LR z RWD? chyba to błąd


@cwlmod: Jest taka wersja, ale oferowana była głównie firmom i w UK.

wystarczy policzyć czas ładowania pi razy drzwi i wyjdzie o ile to będzie dłuższy czas niż dieslem, a że będzie dłuższy to nie ulega wątpliwości.


No nie do końca, bo jadąc dieslem też odpoczywasz gdzieś po drodze, a to zajmuje czas. Tankowanie też nie jest takie szybkie, że 5 minut i
  • Odpowiedz
wystarczy policzyć czas ładowania pi razy drzwi i wyjdzie o ile to będzie dłuższy czas niż dieslem

@buchowo: Serio? Taką głupią logiką się kierujesz?

Sikać i jeść to nie chodzisz, a 14h trasy robisz na strzała z szybki tankowaniem w 5 minut?
  • Odpowiedz
Po co jest tu potrzebny garaż i domek? Najważniejsze jest tanie ładowanie w miejscu parkowania. Może być na publicznym parkingu.


@Yelonek: Wystarczy, że tego nie ma ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Yelonek: Kraniku nie potrzebujesz podciągać skoro najtańszy i najstarszy samochód łąduje się z prędkością megawata (w przeliczeniu na oko) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma to niema i nie zapowiada się.
  • Odpowiedz
@Yelonek: Przejechałem taki dystans pewnego dnia i umarłem, bo nikt nie mnie ostrzegł na wykopie o niebezpieczeństwie...

Tesla 3 LR z RWD? chyba to błąd


@cwlmod: Czasem produkują taki model 3, bateria z AWD i napęd z RWD.
  • Odpowiedz
@cwlmod

Serio? Taką głupią logiką się kierujesz? Sikać i jeść to nie chodzisz, a 14h trasy robisz na strzała z szybki tankowaniem w 5 minut?

Pi razy drzwi oznacza uproszczenie (że też trzeba tu tłumaczyć takie rzeczy). Dolicz czas oczekiwania na wolną ładowarkę (bo ładowanie nie trwa 5minut).
  • Odpowiedz
  • 1
@buchowo: Jechałem tylko 900 km do Austrii i jak zobaczyłem, że ładowarki są zajęte to... pojechałem na następną parę kilometrów dalej. Ale to nie było w Polsce i stało się tylko raz.
  • Odpowiedz
@cwlmod: ekhm Warszawa - Rzeszow czyli jedna z 2 par duzych miast polaczonych w calosci droga ekspresowa.
Jadac Tesla na Ikea Lublin, praktycznie w obie strony tak samo bo po okolo 180 kilometrach jazdy, SC jest 2km od rozjazdu S17/S19.
Jadac nie Tesla to zapewne jedna z biedronek na obrzezach Lublina lub jakis Greenway przed lub za Rykami.
Obojetnie czym nie ma problemu jadac zima z predkosciami autostradowymi a co dopiero
  • Odpowiedz
@jasonfly ale ja tu nic nie próbuje na siłę udowadniać czy się czepiać. Po prostu elektryk jest nieco mniej uniwersalny i tyle. Mi różnica 1-2 godzin przy długiej trasie może wymusić dodatkowy nocleg ze względu na zmęczenie właśnie i w rezultacie dojadę na drugi dzień. Każdy jest inny i co innego mu pasuje. No i problem z ładowaniem jeśli nie masz opcji indywidualnego przyłącza to raz na jakiś czas musisz jechać gdzieś
  • Odpowiedz
  • 1
@buchowo: To jaka to trasa, że godzina robi różnicę? Zwłaszcza, że robiąc postoje po drodze jesteś mniej zmęczony. Tu facet wyjechał rano, nawet nie tak wcześnie i przed 22 był w domu.
  • Odpowiedz
@Yelonek nie wiem ile jeździsz, ale mi kiedyś zdarzyło się przysnąć za kierownicą godzinę od domu (na szczęście obyło się bez wypadku ale było blisko). To że masz 30min przerwy nie oznacza że wypoczywasz.
  • Odpowiedz
Jadac Tesla na Ikea Lublin, praktycznie w obie strony tak samo bo po okolo 180 kilometrach jazdy, SC jest 2km od rozjazdu S17/S19.


@jasonfly: Gówno prawda. Dojazd zajmuje w jedną strone około 10 minut, bo do tego wezła normalnie byś nie zjeżdżał. Jeśli nie masz tesli to tam jest tylko JEDNO stanowisko szybkoładowarki greenwaya xD

Ja Y nie dojechałem i musiałem na 20km wczesniej zwolnić do 90. Startowałem co prawda z
  • Odpowiedz
  • 0
@buchowo: Teraz na szczęście już nie tyle, ale w takich momentach zjeżdżałem na parking, ustawiałem timer na 15-20 minut, nakrywałem się kurtką i robiłem drzemkę.
Ostatnio przez noc wracałem sam Teslą i zrobiłem to samo na ładowarce. Diesel nie byłby tutaj szybszy.
  • Odpowiedz