Wpis z mikrobloga

Inwestuje ktoś w złoto fizyczne? wiadomo, kupić można sobie fajnie jednym kliknięciem np kilogram złota... ale co jak chce sprzedać kilogram? Np kurs urośnie 5% w rok i faktycznie z zyskiem gdzieś to #!$%@?, czy wszystke skupy będą skupować po takich cenach, ze musiałoby urosnąć 30% żeby cos zarobić? #gielda #zloto
  • 13
@Jamniki2 1kg złota nie sprzedasz (albo bardzo ciężko). Kupuj złoto 5gr - 15gr sztabkach lub uncję wychodzi najtaniej. Im wyższe wartości tym mniejszy spread i prawie można uzyskać cenę kontraktu. Złoto fizyczne raczej kapitalizuje się na kolejne 5-10lat.

Srebrno podobno najlepiej w uncjowych monetach (mniejszy podatek jest w Polsce).
@Jamniki2:
Kiedyś kupiłem trochę monet a później je sprzedałem. Trochę zysku ma tym było ale tylko dlatego że w ostatnich latach zloto podrożało.
Kupuj tylko monety. Żadnych sztabek. Monety sprzedasz bez problemu. Spread na monetach jest niewielki. Jeśli kupisz i sprzedasz po teoretycznie tym samym kursie to strata będzie w sumie poniżej 5%.
Monety bardzo trudno podrobić. Profesjonalnie podrobionych monet 1 uncjowych praktycznie nie ma.
Teraz oprocz wymiarów i masy dodatkowo
@zaq22 jak kupujesz złoto z ceriticard wydanym przez LMBA to puscisz je wszędzie - w całej Europie.

Srebro/złoto też szybciej sprzedasz w sztabkach jednak w Polsce i EU jest większy VAT.
Dlatego każdy pcha się w monety kolekcjonerskie.
gorzej jak nie będzie internetu albo banku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Jamniki2: wiesz co jest dobrym sposobem na przetrwanie kryzysu spowodowanego takim typem kataklizmu? Nie zgadniesz bo to jest gotówka.
Kiedy nie będzie prądu, internetu ani banku, zwykli ludzie zawsze będą chcieli gotówkę.
Jeśłi interesuje Cię "survival" to miej gdzieś schowane parę tysięcy złotych ale w drobnych banknotach, 10, 20, 50 zł żeby dawać ludziom za podwiezienie
@innv

złoto 5gr - 15gr


Jakie znowu gr? Sam widzisz, że w kg masz kg, a nie kgr, więc skąd pomysł na to by w gram było gr? Lepiej sprawdź sobie skóry od gram.
@Jamniki2: Ja zainwestowałem w złoto i myślę, że to dobra inwestycja, ale czas pokaże. Monetę zakupioną w lutym już w tej chwili mógłbym odsprzedać z zyskiem, więc nie słuchałbym tego pieprzenia, że na każdym kroku jest się dymanym. Tak mówią chyba tylko ci, co nigdy złota nie mieli. Są grupy na facebooku, gdzie ludzie chętnie odkupią od Ciebie złoto po cenie wyższej niż skupy.