Wpis z mikrobloga

#seul #seoul #koreapolnocna #podroze #podrozujzwykopem

Nikt nie prosił, ale wrzucę rozpiskę ile mnie kosztował 2 tygodniowy wypad do Korei Południowej:

Wartości w zaokrągleniu o te 10-20 zł
Bilety lotnicze - 2600 zł w dwie strony
Hotel na tydzień w Seulu ok. 1660 zł
Hotel na tydzień w Busan: 1250 zł
Komunikacja miejska: 180 zł
Karta sim: 165 zł
Bilety na pociąg: 360 zł
Wydatki inne (wejściówki, bilety na atrakcje, jedzenie, maszyny do grania, alkohol, kluby): 3 045 zł

Suma wydatków: 9260 zł.

Czy dało się taniej? Zdecydowanie!

1. Dużo jem i lubię jeść, więc na tym można zaoszczędzić;
2. Hotele - w Busan miałem pokój sam, gdybym z kimś jeszcze dzielił ten koszt, to by wyszło znacznie mniej;
3. Teoretycznie można dać sobię radę w seulu bez karty Sim - wszędzie jest darmowe wifi;
4. Hotel w Seulu też pewnie można trafić taniej.

Byłem tutaj w marcu, pogoda idealna na zwiedzanie - 10-15 stopni

Ogólnie wrażenia cenowe mam okey, jest zaskakująco tanio (w szczególności jeżeli chodzi o restrauację)
  • 10
  • 0
@xyz_xyz: Tyle kosztują ( ͡° ͜ʖ ͡°) W pakiecie nielimitowany internet LTE na 20 dni. Cena dla mnie nie jest dziwna o tyle, że w innych krajach azji podobnie płaciłem.
  • 1
@matthewonthego: 1. Tak i nie - zależy czego się oczekuje, ja lubie sobie pochodzić na spokojnie bez spiny, pójść na obiad, wejść do sklepów, w jakieś dziwne uliczki. Seul ma 20 mln mieszkańców, a Busan 4 mln - są to duże metropolie, więc zawsze się znajdzie coś do zrobienia. Należy też pamiętać, że to nie jest Europa, gdzie na spokojnie spacerem przejdziesz od punktu do punktu. W takim Busan, często dotarcie
Seul ma 20 mln mieszkańców


@sliti666: nie krępuj się i napisz od razu, że 100 milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lecę na wakacje do Busan, mam nadzieję, że będzie przyjemnie. Stawiam, że to taki trochę Tel-Awiw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sliti666 dobra widać, że wycena prawdziwa, a nie kwoty z dupy i potem komuś wychodzi, że taniej niż w PL ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Czy sim nie wyszedłby taniej airlo?

Czy zwiedzałeś miasta, czy Korea to też jakaś fajna przyroda?

Jakie jedzonko?
  • 1
@Konkol: 1. Nie wiem, LG było na lotnisku, oferowali odrazu w cenie kartę miejską więc wzięliśmy - nie chce mi się biegać, żeby oszczędzić kilkanaście zł.

2. Uważam, że na miejscu jest względnie tanio, a przynajmniej podobnie XD Ceny hoteli? To samo co w PL. Ceny żarcia? 10-15k wonow czyli 30-45 zł za obiad, a że względu na fakt możliwości dokładania sobie ryżu bez ograniczeń, to można się na luzie smacznie