Wpis z mikrobloga

Wczoraj kupiłem canon eos r10 z obiektywem EF-M 18–150mm f/3.5–6.3 IS STM za 4300 złotych.

Ale tak się zastanawiam... Bo nie jest w zaden sposób uszczelniony, a jednak podejrzewam, że w przyszłości korzystałbym z niego w deszczu.

Mam 14 dni na zwrot, więc pobawię się i zobaczymy przez ten czas.

Sprawdzić coś dla kogoś? Odbiorę go we wtorek. Albo może ktoś ma jakieś protipy dla amatora?

#fotografia #canon #aparat
  • 8
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Może mam złe ubranko na swojego nikona ale i tak finalnie bywa wilgotny lub nawet mokry, plus taki że woda nie leje się bezpośrednio na niego. Zgaduję, że jeśli się dobrze wszystko zaplanuje, ma parasol i tak dalej to ubranko spełni swoją rolę i sprzęt będzie suchy ale jednak uszczelnienie daje pewien komfort. Co będziesz fotografował w deszczu?
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: ten kitowy obiektyw to chyba mocowanie RF-S a nie EF-M? Jest spoko do podstawowych zastosowań i kiedy jest jasno, ale warto pomyśleć nawet nad jakimiś podstawowymi obiektywami stałoognisowymi do tego aparatu, np. 50mm 1.8 (sam mam taki). Dodatkowo dokupienie przejściówki z mocowania EF na RF za parę stówek umożliwi Ci korzystanie z bardzo szerokiej i taniej gamy obiektywów od lustrzanek canona z mocowaniem EF i EF-S. Warto to rozważyć, sam
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: to obiektyw do wszystkiego, tzw. obiektyw standardowy, ogniskowe 35mm i 50mm są najbardziej zbliżone do obrazu, jaki zbiera ludzkie oko. Przed czasami obiektywów zmiennoogniskowych (z zoomem) dawali takie do zestawów z aparatem ;) ma prostszą budowę, przez co można zastosować większą soczewkę i obiektyw wpuszcza więcej światła, co pozytywnie wpływa na jakość i plastykę zdjęć. Minus jest taki, że musisz mieć zoom w nogach, czyli przybliżanie - oddalanie odbywa się