Wpis z mikrobloga

Siema motoryzacyjne Mirki, co sądzicie o samochodach marki #mg ? Widzę że można kupić ładnego suva MG hs w Polsce za całkiem spoko kasę jak na nowe auto, ale nie wiem jak to z serwisem, częściami zamiennymi, awaryjnością? Szukam zastępstwa dla mojego smaxa bo niedługo wychodzę z wózka dla dzieci, ale wciąż musi być dosyć pojemny. #motoryzacja #samochody
  • 23
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic:

Nie znam nikogo kto by kupował salonowe auto i zaraz się go pozbywał, przecież to nie ma sensu


Czyli nie znasz nikogo, kto bierze auto w leasingu? A to z 80% sprzedaży pewnie.
Dlaczego nie ma sensu? 3 latka sprzedasz za 80% ceny nowego, starsze auto już za ułamek

Za to w rodzinie zdecydowana większość kupuje nowe auta i jeździ nimi 10-15 lat


Ale kwestia tego co kupują. Stawiam że
  • Odpowiedz
@PiotrFr: leasing =/= kupno auta. Mówię o zakupie samochodu na własność, a nie "licencji na jego użytkowanie". Co do wspomnianych aut u rodzinki, to może niekoniecznie Dacia, ale faktycznie, nic "szałowego" - i10, Celerio, 208 itp. Z resztą, taką nową Dusterkę (i to pomimo że suvy to patologia) czy Corollę to bym brał bez chwili zastanowienia, jakby było mnie stać. I mówię to jako użytkownik komfortowej, francuskiej dwudziestoletniej limuzyny, z której
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic:

ale faktycznie, nic "szałowego" - i10, Celerio, 208 itp.


No właśnie, zgadnij skąd wiedziałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

leasing =/= kupno auta. Mówię o zakupie samochodu na własność, a nie "licencji na jego użytkowanie"


Ale jaka to różnica? Grunt co się komu bardziej opłaca. Mam auto i motocykl w "wynajmie", dziś zamówiłem jeszcze jedno auto. Ma to wiele plusów z eksploatacyjnego punktu widzenia.
A np mój
  • Odpowiedz