Wpis z mikrobloga

Przeleciałem liste MAL spring 2024 i dosłownie nie widziałem nic co by skupiło moją uwagę xD gdyby nie kontynuacje (jeśli dobrze pamiętam) Dungeon Meshi i Frieren to by był giga kloc

Wgl tak sobie myślę, że każdy ranking anime powinien mieć checkboxa, który usuwa wszystkie kontynuacje (kontynuacje, czyli historie alternatywne dziejące się w danym uniwersum, albo zupełnie nowe podejścia typu Jojo by zostawały) bo potem patrzysz na najpopularniejsze i się robi niedobrze, bo kto ogląda takie nudne opery mydlane xD

EDIT: na drugi rzut oka jedynie Go! Go! Loser Ranger! może coś znaczyć.

#animedyskusja
  • 15
@NewBlueSky: ostatnie sezony rozpieszczaja, jesien to w ogole byl sztos gdzie mamy tytuly pukajace do topki wszechczasow. Wyluzuj, ogladaj wiecej to wiecej rzeczy przypadnie ci do gustu. Za malo ogladasz i sie nie znasz.
@Gnieznianin: jestem przecież wyluzowany. Chyba za biedny masz słownik, skoro takie słowo tu rzuciłeś xD Po prostu same scieki wychodza i nie ma nic ciekawego xD

To wynik oczywiście popularyzacji mangi, anime, itp. Tak samo jak w grach AAA idą same ścieki typu remake, kolejne wydanie tego samego, a nawet jesli cos nowego to i tak to samo co bylo ostatnio (typu klasyczna gra ubisoftu).

Do tego jestem odbiorcom wysokiego poziomu,
@NewBlueSky: lubie tego typu posty. Patrze na mala top 50 serii tv i 20 tytulow to lata 2020+. Ja sie bawie bardzo dobrze. Dostalem w ostatnie pol roku 3 tytuly ktorym dam 10/10, Jak przestales sie dobrze bawic zrob se przerwe, nie dostaje sie co sezon anime top 10 of all time. Ogladasz duzo i nudzis sie tytulami no tu wydaje mi sie ze nad nastawieniem mozesz popracowac. Zjedzenie 1000 schabowego
Zjedzenie 1000 schabowego nie jest doznaniem metafizycznym, ale dobrego schabowego zawsze dobrze jest #!$%@?.


@Gnieznianin: Wiedzę, że masz problem ze zrozumiem tej sytuacji. Próbujesz zresztą wejść w polemike w tak nieudolny sposób, że aż żal na to patrzeć.

Prawdziwa analogia wygląda tak:
1. Zjadłem bardzo dużo schabowych i znam ich różnorodność itp
2. Chętnie zjem inne ciekawe i oryginalne schabowe
3. Ale serwują mi tylko coś co jest cieniem poprzednich i
@NewBlueSky:

"Prawdziwa analogia wygląda tak:
1. Zjadłem bardzo dużo schabowych i znam ich różnorodność itp
2. Chętnie zjem inne ciekawe i oryginalne schabowe
3. Ale serwują mi tylko coś co jest cieniem poprzednich i próbuje zmiksować coś co było dobre w tych innych licząc, że nadal zadziała.
4. A na dodatek nie jem tego w pierwszej restauracji, która robi ten miks tylko ktoś go robi, a potem mi go odgrzewają."

To
@Perke: szkoda mi czasu, plus uwazam ze konstrukcja "top 20" nie ma sensu.

jesli juz to powinno byc drzewo gdzie dodajemy kazde obejrzane dzielo (niewazne czy to film, gra, serial, ksiazka, manga, anime) i maja one dwie daty. Data wydania oraz data dodania.

na bazie tych dwoch dat i dodatkowych parametrow (np typ: anime) mozesz wyciagnac top 20 dla podanych kryteriow. W takim sensie, ze jest to organiczne. A nie, ze
@Perke: jesli mialbym "z dupy" wyciagnac cos co moze byc w top X to moze "Now and Then, Here and There" ale nie wiem, musialbym sie zastanowic i wyluskac inne rzeczy do porownania aby ustawic w odpowiednim miejscu. dodatkowo by trzeba to sformalizowac czy filmy, ova, itd sie licza, bo juz na pewno ja ich nie widze na rowni.
@NewBlueSky @Gnieznianin
1.Trigun
2.Cowboy bebop
3.Berserk
4.Slam Dunk
5.Gungrave
6.Initial D
7.Hajime no ippo
8.Kingdom
9.Rainbow
10.Samuraj champloo
11.Steins Gate
12.Code geas
13.Prince of tennis
14.Akira
15.Casshern sins
16.Death note
17.Diamond no Ace
18.Fullmetal alchemist brotherhood
19.Great Teacher Onizuka
20.Hunter x Hunter
21.Major
22.One outs
@Perke: graficznie sztos, ale bylem w grudniu na odswiezonej wersji w kinie i fabularnie to szalas z trzech galazek. Znow nawiazanie do energii atomowej i znow japonia jest niszczona tym razem przez istote zdolna ja kontrolowac. A moze raczej zdolna ja wygenerowac bo pozwala jej sie wymknac spod kontroli.