Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zacząłem ostatnio zastanawiać się nad wyprowadzką od rodziców. Mam 24 lata, mieszkam w dużym, ładnie urządzonym domu ale na wsi, 60km od wojewódzkiego. Praca w kołchozie za ok. 4k netto. Brak wyższego wykształcenia, rzuciłem studia dawno temu. Nie mam żadnych znajomych/różowej, jestem nieśmiały, nie umiem poznawać ludzi. Z domu wychodzę tylko do pracy, gdzie praktycznie z nikim nie gadam i na siłownię ale tam jedyny kontakt z ludźmi jaki mam to pytania w stylu: "sorry, robisz tutaj?" Stosunki z rodzicami mam raczej dobre, chociaż nawet rzadko się widujemy, w tygodniu każdy jest zajęty sobą.

Mieszkając z rodzicami mogę odłożyć dosyć dużo, przynajmniej jak dla mnie, ok. 1500 zł miesięcznie. Nie mam problemu z ogarnianiem obowiązków domowych, często w tym pomagam. Sam sobie kupuję jedzenie, gotuję, sprzątam po sobie itd. Część pieniędzy na jedzenie biorę ze swoich, a część od rodziców. Z rachunków płacę tylko telefon i połowę za Internet, resztę płacą rodzice. Chcąc się wyprowadzić i utrzymywać całkowicie samemu musiałbym zarabiać o wiele więcej, jakieś 5000-6000 zł. Póki co odkładam pieniądze na nabycie nowych kwalifikacji, w planach mam prawo jazdy C+E. Zapisałem się też niedawno na terapię, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.

Czytając podobne dyskusje, głównym powodem wyprowadzki u innych osób było mieszkanie wspólnie z partnerką. Ja z racji swojego #!$%@? mam skrajnie niskie szanse na bycie w związku, zresztą nie interesuje mnie też zakładanie rodziny, musiała by to być dziewczyna, która również nie chce mieć dzieci. Chciałbym mieć chociaż jakichś znajomych, z którymi mógłbym gdzieś wyjść ale raz, że poznawanie ludzi mieszkając na wsi jest praktycznie niemożliwe, a dwa że i tak jestem nieśmiały. Co byście zrobili na moim miejscu? Mieszkać dalej z rodzicami, żyć samemu i wydawać pieniądze na jakieś rzeczy dla chwilowej przyjemności, podróżować itp., czy tryhardować w celu zdobycia znajomych, dziewczyny?
#przegryw #samotnosc ##!$%@? #agepill #doomer #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Wyprowadzać się, czy mieszkać dalej z rodzicami?

  • Mieszkać z rodziacmi 49.0% (25)
  • Wyprowadzić się 51.0% (26)

Oddanych głosów: 51

  • 7