Wpis z mikrobloga

@JoeGlodomor: Ogólnie leczenie szpitalne, to tylko symbol tego, że kiedy już zajmujesz łóżko szpitalne, to jest cholernie drogo. Składka zdrowotna to nie jest socjał, tylko ubezpieczenie. Korwinista jako młody kretyn nie będzie z niego długo korzystał, ale w końcu zacznie, bo to jest naturalna i nieunikniona konsekwencja starzenia się, czego póki co nie rozumie.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: 238 zł składki to łupienie przedsiębiorców i socjalizm, pakiet medyczny w luxmedzie za 2500 gdzie najbardziej skomplikowanym zabiegiem jest wycięcie wyrostka, a w razie problemów wysylają Cię do publicznego szpitala to wolny rynek i wolność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: lekarstwem dla takiego może być kontakt z opieką zdrowotną w USA. Nawet jak jesteś ubezpieczony to ubezpieczenie zwraca do jakiejś kwoty albo powyżej jakiejś kwoty. Resztę pokrywasz z własnej kieszeni. I złamanie nogi może kosztować Cię 10 tys. dolarów. Obrazki jak ludzie na koszach pobierają kasę z bankomatu w USA krąża po sieci. Ludzie czasami nawet uciekają z karetki, bo wiedzą, że nie stać ich na leczenie mimo ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
@Rasteris: nigdy nie byłeś w Ameryce co? Słyszałeś coś, ale nie za bardzo.
Każde ubezpieczenie zdrowotne ma swoje OWU co pokrywa. Masz też co-pay i limit do jakiego poziomu odpowiadasz za wydatki na leczenie.
Moje ubezpieczenie dla rodziny nic mnie nie kosztuje, opłaca mi je pracodawca jako benefit ($20000/rok). Ja mogę odłożyć pre-tax money (jako rodzina) do $7500 rocznie. Odpowiadam do kwoty 5.5k/rok, czyli 5 wizyt na emergency room. Nawet
  • Odpowiedz
Składka zdrowotna


@czeskiNetoperek: ale ten przedsiębiorca bardziej choruje, ma większą szansę zapadnięcia na raka, ma pierwszeństwo w kolejkach, więcej dostaje, że ma płacić więcej czy co? Składka powinna być równa dla każdego, bo to składka.

No i ogólnie manipulacja pierwszego sortu, memcełe mówi o podatkach (co jest jeszcze do obronienia, bo można argumentować, że przedsiębiorcy bardziej korzystają z dróg, infrastruktury, bezpieczeństwa itp, dlatego rozsądnym jest, że mają wyższe), tak ten
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: totalnie zlałem w ostatnich latach politykę, a korwinistów to już w ogóle. Byłem święcie przekonany (przysięgam!), że oni domagają się dobrowolnego ZUSu i zwolnienia ze składki zdrowotnej dla każdego, bez względu czy jest przedsiębiorcą, czy pracownikiem etatowym, a oni k---a serio domagają sie tego tylko dla tych pierwszych? XDDDD
  • Odpowiedz