Wpis z mikrobloga

Czy jeśli kupię przez internet (14 dniowe prawo zwrotu) w media expert telefon i zegarek od #apple to będę mógł to zwrócić w #!$%@? jak mi się nie spodoba? Wiem że sprzęt od Apple się jakoś aktywuje na nazwisko przy pierwszym uruchomieniu i coś słyszałem, że z tego tytułu mogą robić problemy, dlatego pytam. #telefony #zakupy #pytanie #mediaexpert
  • 10
  • 0
@krzysssss okej, ale nawet jakbym nic nie uszkodził nawet opakowania? Ja kiedyś zwróciłem odkurzacz dysona i nawet nie sprawdzili czy zapakowałem wszystkie końcówki, a babka na kasie już zrobiła mi zwrot całej kwoty na kartę
okej, ale nawet jakbym nic nie uszkodził nawet opakowania?


@Anon2139: gwarancja na dany sprzęt apple zaczyna lecieć w momencie pierwszego uruchomienia - więc zwracałbyś towar niepełnowartościowy. co prawda polskie prawo chroni w tym zakresie konsumenta, ale niektórzy sprzedawcy mocno walczą o to żeby nie zwracać całej kwoty, więc bierz pod uwagę że będzie #!$%@? i nawet UOKiK będziesz musiał zaangażować.
zgodnie z prawem.


@krzysssss: zgodnie z jakim prawem? bo UOKiK i Rzecznik Praw Konsumenta mają na ten temat inne zdanie
https://spidersweb.pl/2019/01/iphone-zakup-online-zwrot-towaru-pieniedzy.html

nasz czytelnik dzwonił na infolinię UOKiK i rozmawiał z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta. W obu przypadkach dostał podobną odpowiedź - uznano, że w tym przypadku sprzedawca nie ma prawa żądać od klienta pieniędzy. Przywołano m.in. Artykuł 31. Ustawy o ochronie praw konsumenta, (...) oraz stwierdzono, że włączenie i aktywowanie telefonu
  • 0
@krzysssss @advert zapytałem się dzisiaj pana w media expert i powiedział, że zakup internetowy musi przyjąć jeśli zwracam w ciągu 14 dni i jeśli oddam wszystko (pudełko, papiery itd) w stanie nienaruszonym poza rozpakowaniem to dostaje pełną kwotę