Wpis z mikrobloga

Liberalny "fajny" rząd wraca do starych zwyczajów, czyli zrobienia dobrze uciemiężonym łaskawcom i dobrodziejom a więc obniżenia do zryczałtowanej, śmiesznej stawki zdrowotnej. Zamiast iść w kierunku rozwiązań z większości krajów tzw. zachodu, łącznie z kapitalistycznym rajem USA, czyli składki procentowej od dochodu. Takie rozwiazanie dałoby szansę parówkarzom marzycielom wejść na rynek zaoferować swoje produkty/usługi, z kolei ci bogaci płaciliby adekwatnie od dochodów.

No ale takie rozwiązanie godziłoby w interes wczesnowstających wizjonerów czy innych gwiazd telewizji robiących alkoholowe interesy z innym fajnopostępowcem. To niedobre, niefajne i nienowoczesne. Żeby wizjoner płacił X procent z np. miliona? No jak to tak. Przecież to nasz bożek, trzeba go wielbić a nie gnębić.

Zabawne równocześnie jest jak wielokrotnie wyznawcy "wolnego ryneczku" ględzą o wysokich podatkach w Polsce. No więc Polska to raj podatkowy dla bogatych, a równocześnie piekło dla biednych. W kwestii składki społecznej i zdrowotnej to w kapitalistycznym raju USA wynosi ona ponad 15%, podobnie na Cyprze, co uchodzi za raj podatkowy, w krajach jak Portugalia czy Wlochy od 15 procent się ona zaczyna i rośnie progresywnie. Zaś w Polsce wizjoner czy zarabia 500 000 czy 5 000 000 to płacić będzie w sumie 2000zł.

Tyle samo też będzie płacił sprzedawca na bazarze co zarabia 3000 brutto, czyli zostanie mu po ZUSie koło 1000zł. Ale on oczywiście powinien przejść na etat. Wtedy wolnorynkowcy nie uważają, że każdy powinien prowadzić własny biznes. W końcu trzeba bronić Januszka czy innej gwiazdy TV, ona nie może stracić X procenta z dochodów!!! Co jak samemu będziemy na jego miejscu!? A więc broniąc go bronimy siebie, co nie? Hehe...

#antykapitalizm #januszebiznesu #polityka
  • 30
  • Odpowiedz
Tyle samo też będzie płacił sprzedawca na bazarze co zarabia 3000 brutto


@TheKirghizLight: Nie wiem u jakich sprzedawców na bazarze kupujesz, ale tych, których ja wybieram nie mają żadnej działalności i wszystko idzie na ich konto jebiąc to państwo ku mojej uciesze. ()
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: chciałeś #antykapitalizm to trzeba było głosować na pis, oni od początku szli narracją "zniszczyć klase średnią, #!$%@?ć pracującym, dać na bombelki i patologie, robić dobrze rolasom i związkowcom".

Tusk i tak utrzymał wiele ultra-patologii degenerujących społeczeństwo jak 800 plus, nie ma potrzeby tego jeszcze pogłębiać.
  • Odpowiedz
Nie wiem u jakich sprzedawców na bazarze kupujesz, ale tych, których ja wybieram nie mają żadnej działalności i wszystko idzie na ich konto jebiąc to państwo ku mojej uciesze. ()


@kuroszczur: Czyli kolejna korzyść w inwestowanie w dobrodzieja. Gdyby tak biedni płacili mało, a bogaci dużo... Ale nie, po co takie cuda wymyślać. Przecież będziemy bogaci.

chciałeś #antykapitalizm to trzeba było głosować na pis,
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: to czemu się dziwisz że partia z założenia nie-komunistyczna nie chce wprowadzać komunizmu? ¯\(ツ)/¯
Miliony ludzi głosowało na opozycje bo było zmęczone rozdawnictwem poprzedniego rządu. Teraz Tusk miałby pogłębiać tę patologie która była? Z jakiej paki?

Dla mnie obecny rząd i tak jest zbyt pro-socjalny, pocieszam się tym że do bardziej liberalnego społeczeństwo nie dorosło więc jest najlepsze co mogło być.
  • Odpowiedz
XD a którzy to ci zakredytowani na kurnik 40m na 30 lat


@BojWhucie: Klasa średnia to jeden z najlepszych PRowych wynalazków wczesnowstających. Naiwne karpie za jego pomocą racjonalizują byt świąt...

@kuroszczur

W jakiego dobrodzieja ja inwestuję? To państwo swoim wyzyskiem nakłada karę za przedsiębiorczość w postaci podatków, więc ja promuje tych, którzy to państwo jebią.


Ciekawe za ta kara nie dotyczy tych u góry... No ale pewnego dnia będziesz hehe bogaty...
  • Odpowiedz
XD a którzy to ci zakredytowani na kurnik 40m na 30 lat


@BojWhucie: klasa średnia to ci którzy pracują mądrze a nie ciężko i do tego mają w domu więcej książek niż kieliszków do wódki.
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Skoro nie jestem w stanie ukarać tych u góry, to przynajmniej promuję tych u dołu. No i gwarantuję Ci, że to właśnie dzięki istnieniu kapitana państwo Ci u góry są u góry. Zmiana władzy co najwyżej innych podniesie ku górze, ale nigdy nie wyrówna stanu posiadania wszystkich.
  • Odpowiedz
nielekarski personel medyczny to nie jest klasa średnia tylko pracownicy fizyczni


@thorgoth: A wyjaśnisz mi co rozróżnia lekarza od ratownika medycznego, że jeden jest pracownikiem fizycznym a drugi nie jest? Obaj muszą mieć studia. Obaj pracują przy pacjencie, taki chirurg to musi mieć ręce zdolne bardziej niż niejeden pracownik fizyczny. Co więcej medycyna ratunkowa jest specjalizacją medycyny, kiedyś w karetkach zawsze musiał być lekarz. Co więc czyni, że jeden pracuje fizycznie
  • Odpowiedz
klasa średnia to ci którzy pracują mądrze a nie ciężko i do tego mają w domu więcej książek niż kieliszków do wódki.


@thorgoth: niezłe komunały, ciekawe czy jedzą powietrze i mieszkają w szałasach?
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: praca ratownika medycznego jest jednak w założeniu prostsza i mniej skomplikowana niż lekarza.
Ilość zabiegów którym pacjent może zostać poddany na miejscu wypadku jest mniejsza niż w szpitalu.

Nie twierdze że praca ratownika medycznego jest łatwa czy niepotrzebna. Po prostu na zabezpieczenie funkcji życiowych składa się potencjalnie mniej czynności niż na kompleksowy proces leczenia. Oczywiście są wyjątki, gdy ratownik robi coś względnie trudnego a lekarz coś względnie łatwego ale wyjątki
  • Odpowiedz
@thorgoth:

praca ratownika medycznego jest jednak w założeniu prostsza i mniej skomplikowana niż lekarza.

Ilość zabiegów którym pacjent może zostać poddany na miejscu wypadku jest mniejsza niż w szpitalu.


Nie twierdze że praca ratownika medycznego jest łatwa czy niepotrzebna. Po prostu na zabezpieczenie funkcji życiowych składa się potencjalnie mniej czynności niż na kompleksowy proces leczenia. Oczywiście są wyjątki, gdy ratownik robi coś względnie trudnego a lekarz coś względnie łatwego ale wyjątki
  • Odpowiedz
zarobki nie idą w parze ani z wykształceniem, ani czytaniem książek, ani też zawodem potrzebnym społecznie.

@TheKirghizLight: nigdy tak nie było i nigdy tak nie będzie że zarobki są tym wyższe im zawód jest bardziej potrzebny, bo "potrzebność" jest niemierzalna. Zarobki to wypadkowa bardzo wielu czynników ale spore znaczenie ma popyt na to co robisz.

Chyba że robisz w budżetówce, wtedy znaczenie ma tylko widzimisie ustawodawcy.

Wyjaśmij mi teraz dlaczego ten
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: a ten bogaty to więcej z tej opieki zdrowotnej dostaje? Pierwszy w kolejce? Lepsze usługi ma? No nie, wręcz częściej chodzi prywatnie bo mu się nie chce czekać xD To z jakiej racji ma mieć wyższą SKŁADKĘ? Nie podatek, składkę.
  • Odpowiedz
@kuroszczur:

W jakiego dobrodzieja ja inwestuję? To państwo swoim wyzyskiem nakłada karę za przedsiębiorczość w postaci podatków, więc ja promuje tych, którzy to państwo jebią.


Umknęła mi ta złota myśl, a w sumie jedna z perełek w temacie. Oni nie jebią liberalnego państwa, bo im jesteś wyżej tym bardziej się z tym organizmem liberalnego państwa spajasz vide korporacje. To liberalne państwo i kapitał #!$%@? Ciebie. A Ty myślisz naiwnie, że broniąc
  • Odpowiedz
nigdy tak nie było i nigdy tak nie będzie że zarobki są tym wyższe im zawód jest bardziej potrzebny, bo "potrzebność" jest niemierzalna. Zarobki to wypadkowa bardzo wielu czynników ale spore znaczenie ma popyt na to co robisz.


Chyba że robisz w budżetówce, wtedy znaczenie ma tylko widzimisie ustawodawcy.


@thorgoth: Dokładnie tak, co pokazuje jaką patologią jest kapitalizm. Równocześnie trzeba się cieszyć, że dalej są ludzie gotowi się poswiecic, bo jakby
  • Odpowiedz