Wpis z mikrobloga

Mam opinie nie popularna a może nawet kontrowersyjną.
Całkowicie ale to całkowicie mnie nie kręci przyjście Kurka i Leona do Plusligi.
Powody:
1. Bez wyżej ww. Panów nasza liga leje Europe jak chce i kiedy chce. Gdyby nie 7 plag egipskich w Zaksie możliwe, że ponownie byłby polski finał w LM.

2. Obaj Panowie od paru sezonów nie prezentują jakiejś mega top formy. Leon w lidze włoskiej więcej sie leczy i klaszcze niż gra na parkiecie. Kurek podobnie - zeszły sezon kadrowy leczenie i bez rewelacji. Sezon w Nagoya też przeplatany pauzami z powodu kontuzji.

3. Obaj Panowie idą do klubów które POTĘCJALNIE nie mają szans na TOP3. Gdyby ktoś się zrzucił i zarobił jakieś Galácticos w stylu Leon/Kurek/Huber/Janusz/Bedni/Fornal to i owszem jarał bym się jak poj3bany ale w tych konfiguracjach to tak średnio bym powiedział.

4. Nie wierzę w jakis wielki sukces marketingowy - marketing Plusligi to dno, Polsat blokuje +L poza PL wiec nikt się nie dowie jak gra Kurek i Leon. SocialMedia LUK i Zaksy też sa bez rewelacji. Na tle np Zawiercia wyglądają bardzo miernie. Jedyny ratunek to ten sponsor z LUK który niby ma pomysł na Leona ale nadal sportowo/kibicowsko nic z tego nie będzie bo Polsat #!$%@? zasięgi.

To jest moja subiektywna opinia nie wyrocznia, można mieć inne zdanie i oczywiście mogę się mylić. ¯\(ツ)/¯

#siatkowka #plusliga
  • 11
@Ice_Glaze Kurek jeszcze może, chociaż o już raczej sportowa emerytura. Ale przynajmniej do rodziców będzie miał blisko.

Leon cały sezon będzie się leczył / klaskał w kwadracie / reklamował makarony, a potem pojedzie do Turcji czy innej Japonii.
  • 0
@jezus_cameltoe: w rundzie zasadniczej na pewno nie grał w 4 meczach a nie wiem jak to wyglądało w Pucharze Cesarza bo wydaje mi się że nie brał udziału w pełnym turnieju.
Tak tłucze pkt ale to Japonia. Polecam wywiad z MMG na kanale 6set nt jak wygląda tam gra.
@Ice_Glaze ma bardzo duzo kontuzji Leon i Kurek. To jest ich problem, że po Igrzyskach w Tokio gdzie zagrali KOSMICZNIE przyszedł jakiś zalew urazów, ktore są związane z obciążeniami. Nagoya jakos bardzo na tym nie straci, bo Kuraś zagwarantował im mistrzostwo, a teraz pewnie medal. Urazy mu się zdarzają, mam wrazenie że jest teraz po prostu oszczędzany.

Na problemach Kurka w zeszlym roku stracila wiecej Polska, a na problemach Leona najwiecej straciła
  • 3
@vasos: Ja im życzę zdrowia i to bardzo dużo - mi nie chodziło o hejtowanie któregokolwiek z ww. zawodników.
Jak sam napisałeś/potwierdziłeś Leon od 2 sezonów fizycznie nie daje rady w Perugii a w Pluslidze będzie więcej grania i nie będzie miał takich top zawodników koło siebie - dlatego mm obawy o to jak to będzie finalnie wyglądać.
Co do Kurka to tu ilość meczy w sezonie będzie taka sama jak
@Hans_Kropson: co mają podpatrywać i czego się uczyć? Tak można było o Antidze powiedzieć czy Cernicu jak do Polskich przychodzili a nie o zawodnikach którzy bazują na ponadprzeciętnej jak nie wybitnej fizyce

"Bez wyżej ww. Panów nasza liga leje Europe jak chce i kiedy chce. Gdyby nie 7 plag egipskich w Zaksie możliwe, że ponownie byłby polski finał w LM. @Ice_Glaze "

Fun fakt, Leon zdobył tyle samo mistrzostw kraju i
@Hans_Kropson: od Leona i Kurka można nauczyć się etyki pracy. To są jakby nie patrzeć atletyczni tytani. Mentalnie to też na pewno zawodnicy do podziwiania, zresztą wybór Kurka na kapitana był świetny. Problem w tym, że sportowo/technicznie obojgu świat odjechał i tutaj oni powinni czerpać od Semeniuka, Fornala, nawet od Kwola czy Szymury. W lidze zapewne będą się bronić statystycznie, bo to dalej genialni siatkarze, ale mamy taki chory potencjał, że
  • 0
Nie wziales pod uwage tego, ze mlodzi beda ich podpatrywac I sie od nich uczyc.


@Hans_Kropson: 3 x puchar LM, (mam nadziej że 4x), Puchar CEV. Puchar Challenge a nasza młodzież musi czekać aż zacznie grać Leon&Kurek aby czegoś się nauczyć.
Czemu tak późno!! (_ )