Wpis z mikrobloga

@pangolin: ogólnie przyjmuje się zasadę, że dostęp musi być taki aby sprawdzić szczelność całej instalacji, wszystkie kolanka + ja jeszcze zawsze jadę czujnikiem wzdłuż rury bo zdarzały się mikro pęknięcia na rurze. W razie nieszczelności dostaniesz kartkę, że masz naprawić nieszczelność do dnia: xx, a do tego czasu zaprzestać używania gazu. Jeśli nie wywiążesz się ze zobowiązania. Przychodzimy i odcinamy gaz. Pozdrawiam
@Nethiu Dlaczego głupoty? Mi tak mówili na ostatniej kontroli po tym jak zobaczyli sufity podwieszane z rewizjami. Cześć instalacji jest na zewnątrz i powiedzieli, że jak chcę schować to musi być wymiana na miedź.

Tak samo wyszło mi z samodzielnego grzebania w przepisach.

Jeżeli jest inaczej to proszę o wskazówki i podstawę prawną, że rura (każda) musi być na zewnątrz, bo przymierzam się się zmiany pieca i instalacji przy okazji.
sufity podwieszane z rewizjami


@Tytanowy_Lucjan: czyli dostęp miałeś, to wszystko było ok.

co do przepisów 165, artykuł prawo budowalne. Nieuszczelniony ekran- można interpretować jako płyte gk z otworami jak w twoim przypadku albo jako taką siatkę coś ale duża kratka wentylacyjna. Pozdrawiam
@Nethiu Czyli prawdą jest, że stalowe muszą być na całej długości odkryte, a miedziane potrzebują tylko kilku rewizji? Czy np. jak miedź przechodzi przez łazienkę w podwieszanym to może już być schowana na odcinku 2m w ścianie kuchni za łazienką?
Czyli prawdą jest, że stalowe muszą być na całej długości odkryte, a miedziane potrzebują tylko kilku rewizji?


@Tytanowy_Lucjan: Nie.
I takie, i takie rury można zabudowywać nieuszczelnionymi ekranami (tak podaje norma), w praktyce przechodzą takie rozwiązania jak np. zabudowy gk wyposażone w kratki wentylujące przestrzeń w której znajduje się rura.
Jeśli chodzi o prowadzenie rur w bruzdach w ścianach, to różnica między stalą a miedzią jest taka, że stalowe rury można
@michcio Te "fachowce" z mojej spółdzielni byli strasznie zdenerwowani na te rewizje i tylko roztaczali wizje "jakie to złe i jak to wszystko #!$%@? jak się gaz na gromadzi w podwieszeniu, bo rewizje nie odprowadzą lżejszego gazu", ale jakoś poprzedni właściciele przez 9 lat przechodzili kontrole bez problemu. W tym z zabudowanym kawałkiem w gk w kuchni.

Pytam, bo już tyle sprzeczne go info mam, że chciałbym wiedzieć jak rozmawiać za rok
Te "fachowce" z mojej spółdzielni byli strasznie zdenerwowani na te rewizje i tylko roztaczali wizje "jakie to złe i jak to wszystko #!$%@? jak się gaz na gromadzi w podwieszeniu, bo rewizje nie odprowadzą lżejszego gazu", ale jakoś poprzedni właściciele przez 9 lat przechodzili kontrole bez problemu. W tym z zabudowanym kawałkiem w gk w kuchni.


@Tytanowy_Lucjan: A widzisz, jakby się w temat zagłębić to trochę racji mają, skoro chodzi o
Gaz jest używany wyłącznie w kuchni do kuchenki gazowej


@pangolin: to skoro i tak robisz remont, wywal ten gaz całkowicie bo Ci się to nie opłaca. Za zużycie prądu na kuchence indukcyjnej zapłacisz tyle co za rachunek za gaz plus abonament za gazomierz chociaż pewnie coś zostanie jeszcze, plus nie masz gazu w mieszkaniu, nie masz rur.
Procedura jest prosta, dzwonisz do gazowni i mówisz co i jak, oni zabierają licznik
  • 0
@ksiak: Stara instalacja w bloku i do mieszkania dochodzi tylko jedna faza więc nie myślałem o indukcji.
Jednak dowiem się czy dałoby się pociągnąć do mieszkania 3 fazy, bo chętnie bym zmienił gaz na indukcję.
Jednak dowiem się czy dałoby się pociągnąć do mieszkania 3 fazy,


@pangolin: dzwoń najpierw do energetyki niech oni się wypowiedzą, na infolinii Ci dadzą znać. Jak będziesz miał od nich info to wtedy gnębisz wspólnotę. U znajomego wspólnota próbowała utrudnić ale ostatecznie obyło się bez większych problemów, trzeba im tylko było wyjaśnić co i jak bo nie do końca ogarniali i chcieli tonę papierów a okazało się, że jednak nie potrzebują
@pangolin: Dokładnie tak to działa i jest to normalna procedura. Jednak powinni Ci powiedzieć bez problemu czy masz możliwości czy nie. Jak nie powiedzieli to zadzwoń na infolinię bo ja za każdym razem tam pytałem i bez problemu się dowiadywałem wszystkiego. Potem już tak jak Ci powiedziano, idziesz do administratora budynku i pytasz co potrzeba by taką zgodę dostać. Nic nadzwyczajnego.